Бельгія обмежила застосування COVID-вакцини від J&J після смерті пацієнтки

Бельгія обмежила застосування COVID-вакцини від J&J після смерті пацієнтки

Фото: Associated Press

Після вакцинації жінку госпіталізували із "важким тромбозом і дефіцитом тромбоцитів".

Бельгія в середу, 26 травня, тимчасово призупинила вакцинацію осіб до 41 року однодозовим COVID-препаратом Janssen компанії Johnson & Johnson. 

Про це повідомляє AFP.

Відповідне рішення уряд ухвалив після смерті пацієнтки, щепленої вакциною від J&J. Напередодні її госпіталізували із "важким тромбозом і дефіцитом тромбоцитів". Жінці було менше 40 років.

Нові обмеження діятимуть до подальших вказівок Європейського агентства з лікарських засобів (EMA), яке продовжує оцінку безпеки всіх чотирьох вакцин, схвалених для використання в ЄС, зокрема розробок BioNTech і Pfizer та Moderna.

Водночас в країні продовжать вакцинацію Janssen людей від 41 року і старше.

Зазначається, що Бельгія отримала близько 40 тисяч доз препарату від Johnson & Johnson, 80% з яких були введені людям у віці 45 років і старше. 

Раніше Управління охорони здоров'я королівства Данія ухвалило рішення відмовитися від використання британсько-шведського препарату проти коронавірусу AstraZeneca, а також утриматися на деякий час від використання американської вакцини Johnson&Johnson. 

У квітні Європейське агентство лікарських засобів (EMA) дійшло до висновку, що утворення тромбів має бути включено до списку рідкісних побічних ефектів вакцини компанії Janssen, що є підрозділом американської Johnson & Johnson.

Новини світу: з першого липня в Євросоюзі запровадять сертифікати вакцинації

Новини світу: з першого липня в Євросоюзі запровадять сертифікати вакцинації

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація