Бельгійська католицька церква пообіцяла переслідувати священиків-педофілів

Бельгійська католицька церква пообіцяла створити систему покарань для педофілів і захисту - для жертв.

Бельгійська католицька церква офіційно визнала, що серед її священнослужителів протягом десятиліть були поширені випадки сексуальних домагань по відношенню до дітей, а також пообіцяла створити систему покарань для педофілів і захисту - для жертв.

Як повідомляє Associated Press, відповідні заяви були зроблені в понеділок, 13 вересня, на прес-конференції, в якій брав участь бельгійський архієпископ Андре-Жозе Леонар. Священнослужитель, однак, підкреслив, що керівництву церкви знадобиться час, щоб вжити заходів проти педофілів.

AP відзначає, що ці заяви послідували за опублікуванням доповіді з даними про сотні бельгійців, постраждалих від домагань з боку католицьких священиків за останні 50 років. У документі, підготованому спеціальною церковною комісією, зокрема, говорилося, що щонайменше 13 жертв сексуального насильства згодом наклали на себе руки.

Велика частина випадків, згаданих у доповіді, відноситься до 1960-1970 років.

За словами архієпископа, зміст доповіді глибоко шокував керівництво церкви; священнослужитель визнав, що бельгійська католицька церква знаходиться в глибокій кризі, вийти з якої їй буде вкрай непросто.

Про широке поширення педофілії серед священиків Римської католицької церкви в різних країнах світу заговорили після виходу в березні 2010 року статті в The New York Times. Зокрема, Папа Бенедикт XVI звинувачувався в тому, що, ще будучи кардиналом, закрив розслідування проти американського священика, що підозрювалися у розтлінні хлопчиків.

Що стосується Бельгії, в квітні 2010 року єпископ міста Брюгге зізнався в розбещенні неповнолітнього і склав з себе сан.

Пізніше під підозру в аналогічних злочинах потрапили ще декілька високопоставлених священнослужителів. У червні бельгійська поліція провела обшуки в будинках декількох архієпископів, в тому числі в резиденції Леонара.

Читайте також:

Католицька церква вперше в історії визнала дитяче порно злочином

У Ватикані дозволено секс з 12-річними дітьми

Коханки священиків вимагають від Папи Римського скасування целібату

В Італії з'явилася перша жінка-священик

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: