Bellingcat довела причетність Росії до авіаудару, під час якого був поранений Омран Дакніш

Експерти групи прийшли до висновку, що Міноборони РФ бреше, заперечуючи авіаудар по Алеппо.

Експерти міжнародної групи розслідувачів Bellingcat розписали по пунктах, як російське Міністерство оборони вводить громадськість в оману, відмежовуючись від авіаударів по району Кватерджі у сирійському Алеппо 17 серпня. Під час цього авіаудару загинули щонайменше шість осіб і багато було поранено, зокрема, 5-річний Омран Дакніш, що став символом жаху війни в Сирії.

Після того, як сирійські повстанці, які контролюють Кватерджі, звинуватили Росію в авіаударі, Міноборони РФ оприлюднило заяву із спростуванням. Російські військові заявили, що ніколи не бомблять мирні квартали, тим більше, які знаходяться поряд з гуманітарними коридорами (за даними Міноборони РФ, біля Кватерджі знаходиться два таких коридори).

Крім того, російські військові вважають, що характер пошкоджень після вибухів вказує на те, що їх вчинили не авіаційним боєприпасів, а міною або газовим балоном, "які у великій кількості застосовують там терористи". За даними Росії, після вибухів вікна у будинку навпроти залишилися цілими.

ВідеоРФ заперечила свою причетність до авіаудару по Алеппо, але погодилася тимчасово припинити вогонь

Експерти Bellingcat спростували заяву Міноборони Росії. По-перше, в районі Квартерджі немає гуманітарних коридорів – це показано на листівках, які російські військові скидають на Алеппо з літаків.

Крім того, на основі інформації з відкритих джерел, експерти встановили точне місце порятунку Омрана Дакніша і розташування будівель, зруйнованих в ході атаки. Судячи по знімках місцевих жителів та з супутника, в результаті вибуху було повністю знищено два будинки.

"Аналіз відкритих джерел показав, що заяви Міністерства оборони РФ мають мало спільного з реальними фактами, перевіреними за допомогою відкритих джерел. Як і в попередніх випадках, коли Міноборони РФ заперечувало причетність до обстрілу в Сирії (включаючи авіаудари по мечеті і лікарні, а також застосування касетних і запалювальних бомб), їх можна вважати як мінімум недостовірними або навіть такими, що навмисно вводять в оману", - йдеться у розслідуванні Bellingcat.

Повністю доповідь групи експертів Bellingcat можна прочитати за посиланням.

ВідеоХлопчик витирає пил та кров з обличчя: з'явилось відео наслідків російських авіаударів у Сирії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: