Bellingcat представить справжнє ім’я другого підозрюваного в отруєнні Скрипалів у британському парламенті

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Засідання відбудеться 9 жовтня у Палаті громад.

Журналісти-розслідувачі із Bellingcat на засіданні британського парламенту назвуть справжнє ім’я Олександра Петрова - другого підозрюваного в отруєнні екс-шпигуна ГРУ Сергія Скрипаля.

Відповідно до анонсу, засідання відбудеться 9 жовтня в одному з комітетів Палати громад Великої Британії. Воно відбудеться за участю депутата, члена комітету із закордонних справ Роберта Сілі.

У коментарі виданню The Mirror, Сілі зазначив, що інформація з анонсу є достовірною і основною метою зустрічі стане надання "змісту" щодо дій російських спецслужб.

"Я не збираюсь розповідати жодні подробиці, я боюсь зараз, але, сподіваюсь, це дійсно буде вартим того, щоб піти туди", - зазначив Сілі.

Нагадаємо, правоохоронні органи Великої Британії оприлюднили фото та імена осіб, підозрюваних в отруєнні російського екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в Солсбері - ними і опинилися "Олександр Петров" і "Руслан Боширов".

Після цього підозрювані дали інтерв'ю російському пропагандистському виданню Russia Today. Під час розмови вони розповіли, що нібито займаються підприємництвом, а в Солсбері їздили "як туристи, щоб подивитися на визначні пам'ятки і "відірватися".

Спільне розслідування The Bellingcat і The Insider надали підтвердження того, що підозрювані в отруєнні Скрипалів росіяни насправді - співробітники російських спецслужб. Причетність до спецслужб підтверджує ряд документів, а також прямих і непрямих свідчень. Також з'ясувалося, що паспорти обох мають практично ідентичні номери.

Згодом виявилося, що підозрюваний в отруєнні Скрипалів "Боширов" - полковник ГРУ, якого насправді звуть Анатолій Чепіга. Крім цього, він мав бойове завдання в Україні, за що отримав звання героя Росії.

 

ВідеоПідозрюваний в отруєнні Скрипалів російський ГРУшник допомагав Януковичу тікати з України

Полковник російського ГРУ Анатолій Чепіга, якого підозрюють в отруєнні Скрипалів, вивозив з України екс-президента. Про це "Громадському" розповів російський журналіст Сергій Канєв, який співпрацює з розслідувачами Bellingcat. За його словами, Чепіга зі своїм підрозділом спецпризначенців приїжджав до Межигір'я у 2014 році, охороняв Януковича та допоміг йому виїхати до Криму, а потім - до Росії. Саме за це нібито й отримав від Путіна звання "Герой Росії". 

Підозрюваний в отруєнні Скрипалів російський ГРУшник допомагав Януковичу тікати з України

Залиште свій коментар

Вибір редакції