Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Bellingcat стала жертвою кібератак та російської пропаганди через розслідування трагедії МН17

Кібератаки тривають вже останні два тижні.

Щоб дискредитувати результати розслідування трагедії МН17 щодо Bellingcat здійснювались хакерські атаки. З цією ж метою російськими ЗМІ було запущено пропагандистську кампанію.

Про це в коментарі Громадське.ТБ розповів помічник президента аналітичного центру Atlantic Council Макс Чуперський.

За його словами, кібератаки тривають вже останні два тижні. Крім того, Чуперський розповів, що низка російських ЗМІ почала дискредитувати розслідувачів Bellingcat після оголошення слідчої групи про плани оприлюднити звіт щодо трагедії "Боїнга".

"Ми стали свідками наполегливих спроб дискредитувати команду Bellingcat. Не лише через кібератаки, які тривають останні два тижні, але й через прицільну і продуману пропаганду. Два тижні тому, коли міжнародна слідча група оголосила про плани оприлюднити звіт, майже синхронно із ними Russia Today, Sputnik та інші російські новинні агенції почали дискредитувати і писати відверту брехню щодо розслідувачів Bellingcat, і будь-кого причетного до розслідування", – сказав він.

Крім того Чуперський зазначив, що оприлюднення нових результатів міжнародної комісії спричинить збільшення дипломатичного тиску на російську владу, а РФ, своєю чергою, буде намагатися спотворити реальність.

"Це складна ситуація для Кремля та російського МЗС, які постійно заперечують, що "Бук" був доставлений російськими військовими, хоча всі докази вказують на це. Тож очікуйте на збільшення дипломатичного тиску на Кремль і спроби Москви відволікти чи спотворити реальність", – додав Чуперський.

Нагадаємо, 28 вересня представники Об'єднаної слідчої комісії у Нідерландах представили результати розслідування катастрофи МН17.  Під час оприлюднення висновків фахівці наголосили, що пасажирський лайнер MH17 був збитий ракетою з ЗРК "Бук", який був доправлений в Україну з російської території і після катастрофи лайнера був знову відвезений до РФ

Слідчими встановлене точне місце запуску ракети серії 9М38, яка знищила пасажирський лайнер із 298 людьми на борту.  Пуск ракети відбувся на території, підконтрольній бойовикам – з поля у селищі Первомайське на південний схід від Сніжного Донецької області. Експерти отримали фото з місця запуску ракети.

Також був описаний маршрут в'їзду "Бука" на територію України та його повернення назад.

Зазначимо, у Путіна не побачили доказів провини Росії у трагедії МН17. "Нічого приймати і заперечувати. Це попереднє розслідування. Нам потрібно його продовжувати. Ми не бачили ніяких доказів", - сказав речник російського президента.

Залиште свій коментар

Вибір редакції