Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Bellingcat оприлюднив нові докази причетності Петрова і Боширова до ГРУ РФ

Паспорти обох мають практично ідентичні номери.

Підозрювані у виконанні замаху на Скрипалів у британському місті Солсбері росіяни Олександр Петров і Руслан Боширов мають практично однакові номери закордонних паспортів. На це звернули увагу дослідники з Bellingcat і The Insider у другій частині свого розслідування.

За даними Медузи, незалежні експерти зіставили серії та номери документів росіян і виявили, що вони різняться лише останньою цифрою. Bellingcat і The Insider також звернули увагу на те, що схожий номер мають документи Едуарда Широкова (Шишмакова) – росіянина, якого Чорногорія звинувачує в спробі організації державного перевороту. "Якщо у них номера закінчуються на 294 і 297, то у Широкова (Шишмакова) той же номер паспорта, але із закінченням 323, тобто з різницею в 25 і 27 виданих паспортів відповідно", - сказано в публікації матеріалів розслідування.

ВідеоПетров і Боширов, підозрювані Британією в отруєнні Скрипалів, справді є співробітниками російських спецслужб

У цьому впевнені міжнародні незалежні слідчі "Беллінгкет", які розпочали спільне розслідування з виданням "Інсайдер". У звіті зазначається - досьє міграційної служби Росії не містить даних про минуле Петрова. Крім того, на файлі з його паспортними даними є штамп "відомостей не давати" та підпис "цілком таємно". Що зазвичай свідчить про приналежність власника паспорта - до спецслужб.

Петров і Боширов, підозрювані Британією в отруєнні Скрипалів, справді є співробітниками російських спецслужб

Там також наводяться дані про деякі поїздки росіян. Зокрема, Петров їздив до Нідерландів в 2016 році, коли в цій країні проходив референдум про асоціацію ЄС з Україною. Джерело в правоохоронних органах Нідерландів заявило журналістам, що Боширов і Петров раніше були заарештовані в цій країні. Автори розслідування вважають, що мова може йти про затримання "російських агентів" за спробу стеження за лабораторією Spiez.

Як повідомлялося, Петров і Боширов стверджують, що вони їздили в Солсбері, де 4 березня були отруєні Сергій і Юлія Скрипаль, як туристи, і не мають відношення до спецслужб РФ. При цьому журналісти знайшли в їхніх документах нетипові позначки і номер телефону, що відноситься до Міноборони РФ.

Фотогалерея Отруєння Скрипаля: російські дипломати вже залишили лондонське посольство (7 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції