Bellingcat відхрестилася від співпраці з британською розвідкою у справі отруєння Скрипалів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Також розслідувачам нічого не відомо про можливу участь в отруєнні ще однієї, третьої, особи.

Дослідницька група Bellingcat не співпрацювала з британською розвідкою у розслідуванні справи отруєння в Солсбері екс-агента Сергія Скрипаля і його доньки Юлії.

Про це заявив засновник групи Елліот Хіггінс, - пише Deutsche Welle

Також Bellingcat нічого не відомо про можливу участь в отруєнні ще однієї, третьої, особи, про що раніше писали британські ЗМІ.

Хіггінс наголосв, що російська сторона неодноразово звинувачувала Bellingcat у брехні, але у відповідь на прохання надати докази надсилала лише "запозичені з інтернету" матеріали.

"Не знаю, є це некомпетентністю чи бажанням продовжувати дезінформацію", - зауважив Хіггінс.

Фотогалерея Поліція оточила і проводить розслідування на кладовищі, де поховані дружина і син шпигуна Скрипаля (10 фото)

Він наголосив, що Bellingcat прагне "крок за кроком показати, як прийшла до своїх висновків" завдяки використанню програм з відкритим кодом.

ВідеоРозслідувачі Bellingcat ідентифікували другого отруювача Скрипалів

Чоловік, який у Британії використовував паспорт на ім'я Олександра Петрова, за даними журналістів, носить ім'я Олександр Мішкін. За фахом він військовий лікар і вже не один рік працює на службі в ГРУ. Чоловік також відвідував Україну під час Революції Гідності та самопроголошену Придністровську республіку. До Британії Петров-Мішкін завітав навесні в компанії колеги з ГРУ Анатолія Чепіги, який використовував паспорт на ім'я Руслана Боширова, і в містечку Солсбері спробував отруїти колишнього розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію.

Розслідувачі Bellingcat ідентифікували другого отруювача Скрипалів

Нагадаємо, правоохоронні органи Великої Британії 5 вересня оприлюднили фото та імена осіб, підозрюваних в отруєнні російського екс-розвідника Сергія Скрипаля і його доньки Юлії у Солсбері - ними виявились Олександр Петров і Руслан Боширов.

Після цього підозрювані дали інтерв'ю російському пропагандистському виданню Russia Today. Під час розмови вони розповіли, що начебто займаються підприємництвом, а в Солсбері їздили "як туристи", аби подивитися на пам'ятки і "відірватися".

Спільне розслідування The Bellingcat і The Insider надали підтвердження того, що підозрювані в отруєнні Скрипалів росіяни насправді - співробітники російських спецслужб. Причетність до спецслужб підтверджує низка документів, а також прямих і непрямих свідчень. Також з'ясувалось, що паспорти обох мають практично ідентичні номери.

Bellingcat знайшов у діяльності ГРУшників із Солсбері й "український слід". Вони ідентифікували справжнє ім’я одного з них – Руслан Боширов виявився полковником ГРУ, якого насправді звуть Анатолій Чепіга. Окрім цього, він воював в Україні, за що отримав звання героя Росії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції