Бен Ладена і Рушді відзначили

Схід і Захід змагаються в нагородженні "ворогів і відступників" із протилежного табору. Тепер черга Бен Ладена здобути лаврового вінця.

Усама бен Ладен і Салман Рушді
Усама бен Ладен і Салман Рушді
Пакистанські ісламісти присвоїли почесне звання "меч Аллаха" Усамі бен Ладену у відповідь на рішення Лондона присвоїти лицарське звання Салману Рушді.

Група пакистанських радикальних улемів (богословів) присвоїла в четвер почесне звання саіфулла (меч Аллаха) Усамі бен Ладену. Таке рішення прийняли у відповідь на присвоєння лицарського звання письменнику Салману Рушді, – повідомили пакистанські телеканали.

Як заявив журналістам Тахір Ашрафи – один із лідерів радикальної організації "Рада улемів", яка прийняла це рішення, "якщо Захід може присвоювати титул "сер" богохульнику Рушді, то і ми можемо нагороджувати почесними титулами своїх героїв".

Нагадаємо, напередодні з пропозицією удостоїти Усаму бен Ладена та голову талібів муллу Омара почесного звання чи нагороди виступив один із найвпливовіших ісламських діячів Пакистану, лідер партії "Джаміат улама-е іслам" сенатор Самі уль-Хак. Цього тижня обидві палати пакистанського парламенту прийняли резолюції, які засуджують рішення британської влади присвоїти лицарське звання Рушді.

Пакистанські парламентарії вимагали від Лондона відкликати у письменника це почесне звання, назвавши Рушді людиною, яка "образила почуття мусульман усього світу".

Письменника Салмана Рушді було засуджено до страти лідером іранської революції аятоллою Хомейні 1989 року. Аятола видав відповідну фетву (релігійний едикт), у якій заявив, що роман Рушді "Сатанинські вірші" "ображає Коран і Сунну". Чимало Рушді вимушений був жити затворником, боячись за своє життя, і лише останнім часом почав з'являтись на публіці.

Наприкінці минулого тижня у Великобританії було оголошено, що Салман Рушді удостоєний звання рицаря Британської Імперії і титулу "сер" за служіння літературі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: