Березовський хотів створити в Україні ТБ

Агент британської розвідки В'ячеслав Жарко повідомив ФСБ, що Березовський фінансував помаранчеву революцію на 22 млн. дол.

В'ячеслав Жарко
В'ячеслав Жарко розповів у ефірі НТВ, що його найбільше використовували для збирання інформації про російську контррозвідку в Британії.

Британська розвідка МІ-6 оцінювала послуги свого агента В’ячеслава Жарко в дві тисячі євро щомісячно. Про це сам Жарко розповів в інтерв'ю телеканалу НТВ. 

Жарко, за його словами, надавав аналітичні огляди з відкритих джерел. 

Усі зустрічі зі своїм агентом англійці проводили за кордоном, переважно в Стамбулі. "Одна моя поїздка туди і назад коштувала англійській скарбниці 2-3 тисячі фунтів", - розповів Жарко, що добровільно звернувся зі заявою до ФСБ Росії про те, що його завербували британські спецслужби. 

Такі зустрічі проводилися регулярно - мінімум раз на два місяці. 

Особливо англійську розвідку цікавив британський відділ контррозвідки ФСБ, повідомив Жарко, який є колишнім співробітником російських силових структур. 

За його словами, англійців цікавили і прізвища співробітників британського посольства в Москві і представників англійських неурядових організацій, які неформально контактують із представниками російських спецслужб. 

З вимогами добути серйозну секретну інформацію разом з кадровими англійськими розвідниками до Жарко, за його словами, звертався й Олександр Литвиненко. 

Жарко розповів, що працював з чотирма агентами МІ-6, які збирали інформацію з ситуації на Україні в часи "помаранчевої революції", а згодом вимагали від нього інформацію про діяльність ФСБ РФ. 

Серед агентів британської розвідки фігурує ім'я колишнього співробітника посольства Великобританії в Москві Джона Калагана. 

"Спочатку Жарко й Литвиненко спілкувалися з Мартіном Флінтом, що представився колишнім військовослужбовцем, а нині господарем консалтингової компанії, що співпрацювала з ТНК-BP. За півроку Флінт вийшов з гри, а спілкування з Жарко продовжили двоє інших англійців - якісь Пол і Джон", - зауважує телеканал. 

За даними НТВ, Калаган є кадровим співробітником британської розвідки, добре говорить російською, з 1990 року працює під дипломатичним прикриттям. Крім того, з жовтня 1998 по листопад 2001 року він був першим секретарем посольства Великобританії в Москві. 

За словами Жарко, разом з англійцями з ним на зв'язок постійно виходив колишній співробітник ФСБ Олександр Литвиненко й утіклий олігарх Борис Березовський, що переховується у Великобританії. "Березовський фінансував помаранчеву революцію на Україні, витративши на це 22 мільйони долларов", - повідомив Жарко. 

"Він (Березовський) хотів там влаштуватися (у Києві) і створити телекомпанію, аби можна було віщати на прикордонні території Росії", - повідомив Жарко. 

Як повідомляє НТВ, в Україні в Березовського були широкі зв'язки. Після "помаранчевої" революції він подав до суду на соратників Віктора Ющенка, вимагаючи відзвітувати за витрачені гроші, зауважує телеканал. 

Борис Березовський
Lenta.ru
Борис Березовський нібито хотів створити в Україні телеканал, який могли б дивится в прикордонних районах Росії.

"Я припускав, що вони (британська розвідка) по-англійськи зі мною попрощаються, але виявилося зовсім по-іншому. Я зрозумів, якщо я зроблю крок назустріч до них, то зачиню двері до своєї країни", - відзначив Жарко. 

Він розповів, що два тижні тому йому зателефонували "друзі з Лондона", а згодом і Березовській, що вимагав прилетіти до Стамбулу для бесіди з представниками МІ-6, але ця зустріч не відбулася. Жарко звернувся до ФСБ зі заявою. 

"Спонукала його звернення до ФСБ прес-конференція (Андрія) Лугового і те, що після прес-конференції з ним зв'язалися співробітники МІ-6 і зажадали негайно зустрітися в одному з міст Європи", - сказав раніше представник ЦОС. 

На прес-конференції 31 травня в Москві Луговий заявив, що Березовського було завербовано британськими спецслужбами, і він передавав їм документи з Ради безпеки Росії, коли був замсекретаря СБ. 

Окрім цього, росіянина, що зв’язався з ФСБ, також насторожила та обставина, що Борис Березовській неодноразово по телефону пропонував зустрітися з ним в Ізраїлі, а також вимагав його швидкої зустрічі з британськими розвідниками. 

"У цей час заяву ретельно перевіряють відповідні служби ФСБ РФ", - зауважили в ЦОС. 

Підприємець Борис Березовський, що живе у Великобританії, заперечує свою причетність до британської розвідки. "Британським спецслужбам добре відомо, що мне немає в жодному зі списків, в жодній організації, включно з МІ-6", - сказав у інтерв'ю "РИА Новости” Березовський, коментуючи заяву Лугового. 

Колишній співробітник ФСБ В'ячеслав Жарко 25 червня звернувся до ЦОС ФСБ РФ зі заявою, що його завербували в Лондоні співробітники британської розвідки МІ-6. 

Жарко назвав конкретні імена співробітників британської розвідки, детально описав, у яких країнах Європи, містах і готелях співробітники МІ-6 призначали йому конспіративні зустрічі, а також розповів про те, які завдання ставили перед ним представники спецслужб Великобританії. 

МЗС Великобританії, до структури якого організаційно входить Секретна розвідувальна служба МІ-6, не коментувало це повідомлення.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: