Березовський виступив проти Путіна

Російський бізнесмен зі сторінок британських газет закликає змінити владу в Російській Федерації.

Борис Березовський
Борис Березовський закликає весь світ до зміни влади в Росії. (Фото: 2003.novayagazeta.ru)
Бізнесмен Борис Березовський, який проживає у Великобританії, на сторінках місцевої газети Sunday Times виступив із закликом до зміни влади в Росії.

Як повідомляють РИА Новости, Березовський процитував англійського філософа Джона Локка, який у одній зі своїх праць писав: "Якщо уряд порушує закон, його повалення - не тільки право, але й обов'язок відповідальних членів суспільства". Бізнесмен вважає, що ці слова можна застосувати до ситуації в сучасній Росії.
 
"Я закликаю до осмисленого тиску, спрямованого на встановлення такої форми державного управління, яка відповідатиме букві й духу Конституції Російської Федерації", - додає Березовській.
 
При цьому він зазначив, що "всі бояться крові революцій". "Проте безкровні революції кінця 20 - початку 21 століття в Східній Європі та колишньому Радянському Союзі вчать нас іншому уроку", - говорить у своїй статті бізнесмен.
 
Він також звинувачує Захід в небажанні чинити необхідний тиск на Росію в справі дотримання демократичних принципів і поваги прав людини.
 
"Недостатнє розуміння "старою" Європою різкої поведінки Польщі, Чехії, Естонії та інших країн... виростає з глибокої інтелектуальної деградації політичних еліт Заходу, починаючи зі Сполучених Штатів, що лідирують тут", - пише Березовській. Причиною для цього він називає той факт, що Захід зав'язнув у проблемах довкола Ірану, Іраку, Близького Сходу й "неправильно бачить роль Росії в сучасному світі".
 
"Повернути Росію в демократичне співтовариство реально, і, більше того, це головний обов'язок всіх відповідальних західних політиків", - наголошує бізнесмен. 

Раніше в інтерв'ю газеті Guardian, яке 13 квітня 2007 року вийшло під назвою "Я готую нову революцію в Росії", Березовський заявив, що фінансує своїх прихильників, які готують переворот в РФ. Раніше, 24 січня 2006 року, в інтерв'ю для радіостанції "Эхо Москвы" він повідомляв, що "працює" над силовим захопленням влади в Росії. 

ФСБ РФ пред'явила 3 липня цього року Борису Березовському звинувачення в закликах до насильницького захоплення влади, об'єднавши в одне судочинство справу про порушення основ конституційного ладу у зв'язку з інтерв'ю Березовського на радіостанції "Эхо Москвы" та публікацією в Guardian.  
.

Володимир Путін
Архів
На загрози російська влада відповідає звинуваченнями на адресу підприємця.
Королівська прокурорська служба Великобританії, в свою чергу, вирішила не порушувати кримінальну справу проти Березовського у зв'язку з такими заявами. Представниця прокуратури вказала, що були розглянуті всі матеріали, включаючи запис інтерв'ю, а також враховані пояснення самого Березовського, який охарактеризував свої вислови як заклик до активних дій, але не насильницьких акцій. На підставі повного інтерв'ю та контексту Королівська прокурорська служба не знайшла в словах Березовського ніяких правопорушень. 

Росія з 2002 року вимагає від Великобританії екстрадиції підприємця, який отримав тут статус біженця. на батьківщині його звинувачують у незаконному підприємництві, легалізації грошових коштів та низці інших злочинів. 

У 2003 році лондонський суд офіційно відхилив запит Генпрокуратури РФ про екстрадицію Березовського.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: