Берлінська стіна впала 30 років тому: як відродилося місто й ожила "смуга смерті" у щемних фото до та після
  • Кількість коментарів 1
  • Кількість переглядів 6388

"Жертвами муру" стала понад сотня людей. Сьогодні про нього нагадають меморіали, а подекуди його слід ледь помітний за жвавими кварталами.

Хвиля революцій прокотилася комуністичним блоком Східної Європи, і 9 листопада 1989 року Берлінська стіна, яка ділила сучасну столицю Німеччини від 3 серпня 1961 року, впала. Незабаром Радянський Союз розвалиться, а Холодна війна закінчиться.

Чим більше часу спливало від падіння стіни, тим міцніше Берлін возз'єднувався, і, зрештою, відродився як глобальна столиця.

Сьогодні ледь помітно, що мур колись існував. Але якщо знати, де шукати, то історія оживає на нині спокійних та засаджених деревами вулицях Берліна.

Дивіться, як виглядав Берлін, розділений стіною, і що там відбувається сьогодні.

Берлінський мур фактично був двома паралельними стінами із проміжком посередині, в якому були сторожові вежі, охоронці, колючий дріт та міни. Вона називалася "смугою смерті". Сьогодні там, де колись була стіна, проходить жвавий проспект, а будівлі заповнюють колись безплідну "смугу смерті".

Берлінська стіна_1 Берлінська стіна_1

Багато людей намагалися перетнути Берлінську стіну. "Жертвами муру" стало 150-200 людей. Втім, майже п’яти тисячам таки вдалося утекти. Сьогодні кут, де колись стояла стіна, виглядає зовсім мирно.

Берлінська стіна_2 Берлінська стіна_2

Попри свою популярність, стіна була порівняно невисокою. Переважно вона сягала близько 3,5 метра. Люди могли чітко бачити будівлі з іншого боку.

Берлінська стіна_3 Берлінська стіна_3

Стіна вздовж іншої частини Генріх-Гейне-Штрассе була зовсім невисокою, трохи вищою за дітей на світлині 1968 року. Сьогодні район практично не впізнати, за винятком будівлі зліва.

Берлінська стіна_4 Берлінська стіна_4

На Бернауер-штрассе подекуди можна відчути сліди зруйнованого стіною побуту. В окремих місцях вздовж поваленої стіни стоять меморіали.

Берлінська стіна_5 Берлінська стіна_5

На цій світлині люди з Західного Берліну махають родичам зі Східного через стіну. Сьогодні там звичайна вулиця.

Берлінська стіна_6 Берлінська стіна_6

Стіну відвідувало кілька президентів США. Першим був Джон Кеннеді. Тут його можна побачити біля знаменитого Чекпойнту Чарлі в центрі Берліна в 1963 році. Сьогодні колишній військовий контрольно-пропускний пункт все ще стоїть – але як туристична пам'ятка, в оточенні McDonald’s та магазинів.

Берлінська стіна_7 Берлінська стіна_7

На цій світлині Річард Ніксон дивиться через стіну поряд з контрольно-пропускним пунктом Генріх-Гейне-Штрассе.

Берлінська стіна_8 Берлінська стіна_8

12 червня 1987 року Рональд Рейган виголосив свою знамениту промову перед Бранденбурзькими воротами в Західному Берліні, де сказав: "Пане Горбачов, зруйнуйте цю стіну!". Минуло ще два роки, доки це сталося.

Берлінська стіна_9 Берлінська стіна_9

Коли стіна у 1989 році нарешті впала, це насправді сталося помилково. Офіцер Східно-німецького Політбюро передчасно зняв обмеження на поїздки між двома частинами Берліна. Але возз'єднання було не зупинити.

Відео Падіння Берлінського муру: як це було

Тридцять років, як задув вітер змін впав Берлінський мур і світ змінився назавжди. Завтра, 9 листопада, Німеччина відзначає День руйнування Берлінського муру. Цей день для Німеччини став шансом об’єднатися і стати сильною країною.  

Падіння Берлінського муру: як це було

Залиште свій коментар