Берлусконі лобіює вступ Туреччини до ЄС

Туреччина має стратегічне значення для Європейського союзу, і Італія працюватиме над тим, щоб переконати в цьому решту членів ЄС.

Така позиція прем'єр-міністра Італії Сильвіо Берлусконі, яку він оголосив на зустрічі з прем'єр-міністром Туреччини Таїпом Ердоганом, передає Associated Press. Берлусконі не зробив уточнень, проте відомо, що Франція та Німеччина виступають проти негайного включення Туреччини до складу ЄС.

Як повідомлялось, в турецькому місті Ізмір проходить міжурядовий саміт Італії та Туреччини, мета якого - зміцнення зв'язків між двома країнами. Для вступу в ЄС Туреччині необхідно виконати низку вимог, що стосуються внутрішнього законодавства і економічного розвитку, і, крім того, вирішити проблему острова Кіпр, північна частина якого була окупована турками в 1974 році. Анкара до цих пір відмовляється визнати розташовану на півдні острова державу Кіпр, велику частину населення якого складають етнічні греки.

Офіційні переговори між Євросоюзом та Туреччиною з питань вступу до європейського співтовариства розпочались 4 жовтня 2005 року. Тим часом, за оцінками західних експертів, переговори з Анкарою можуть затягнутися на 15-20 років.

За вступ Туреччини в ЄС виступають Греція, Італія та Португалія.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: