Берлусконі пообіцяв Італії економічну кризу в разі своєї відставки

Берлусконі заявив, що його відставка приведе до того, що Італія скотиться в економічну кризу.

Прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі виступив у сенаті напередодні парламентського голосування про довіру довірі діючому уряду. Берлусконі заявив, що його відставка призведе до політичної кризи.

Відповідно до закону, у разі відставки уряду будуть або призначені позачергові вибори, або сформований технічний кабінет міністрів. Рішення про це приймає президент Італії Джорджо Наполітано.

Щоб уникнути політичної кризи, Берлусконі запропонував опозиціонерам з партії "Союз центру" і прихильникам спікера нижньої палати парламенту Джанфранко Фіні укласти новий "законодавчий договір". Він закликав парламентаріїв до "політично мудрого" голосування.

Питання про довіру уряду Сільвіо Берлусконі буде розглянуто 14 грудня одночасно на засіданнях обох палат парламенту: у сенаті і палаті депутатів. У сенаті більшість належить прихильникам прем'єр-міністра, а в палаті депутатів, за підрахунками італійських ЗМІ, опозиціонерам може вистачити голосів для відставки Берлусконі.

Прем'єр-міністр втратив більшість у нижній палаті парламенту після того, як його соратник Фіні разом з 34 депутатами пішов в опозицію. Він створив нову партію "Майбутнє і свобода", яка, як очікується, буде зареєстрована в січні 2011 року.

У суботу, 11 грудня, в Римі відбулася масштабна акція протесту, організована Демократичною партією - головною опозиційною силою Італії. Опозиціонери критикують Берлусконі за те, що він не може вивести країну з економічної кризи. В даний час державний борг Італії перевищує трильйон євро.

Читайте також:

Берлусконі попередив про можливість ядерного удару по Ірану з боку Ізраїлю

Парламент Італії готується скинути Берлусконі

Італійський суд довів зв'язки Берлусконі з мафією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: