Берлусконі попередив про можливість ядерного удару по Ірану з боку Ізраїлю

WikiLeak оприлюднив інформацію, що Ізраїль може застосувати атомну зброю проти Ірану.

Прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі попередив Сполучені Штати про те, що Ізраїль може застосувати проти Ірану атомну зброю. Про це йдеться в чергової порції інформації з WikiLeaks представленої газетою La Stampa.

Так, в одній з депеш американського посольства повідомляється про те, що "Сильвіо Берлусконі попередив Сполучені Штати про те, що Ізраїль може почати превентивну ядерну атаку проти іранських атомних об'єктів", - пише видання.

Італійський прем'єр повідомив про це Міністру оборони США Роберту Гейтсу в ході їх зустрічі 6 лютого 2010 року. "Ніщо не може зупинити єврейську державу, якщо вона відчує загрозу, Ізраїль може завдати превентивного удару по Ірану, навіть із застосуванням ядерної зброї", - повідомив Берлусконі, кажучи про те, що Ізраїль "боїться іранської ядерної агресії проти Тель-Авіва" , як наслідку успіхів, досягнутих у реалізації Тегераном своєї ядерної програми ".

"Гейтс прокоментував: "Ніхто не може зупинити Ізраїль, якщо він відчуває загрозу, навіть Президент Сполучених Штатів". Глава Пентагону, який перебував у Римі з візитом, підтримав думку Берлусконі про можливу ізраїльську бліцоперацію, підкресливши, що в червні 2008 року ВПС Ізраїлю провели навчання "до кордонів Греції", ізраїльські літаки подолали дистанцію, рівну тій, що відокремлює єврейську державу від Ірану", - сказано в статті.

"Документ американського посольства в Римі перший з опублікованих, в якому обговорюється можливість ізраїльського ядерного удару. Судячи з інших опублікованих документів, в 2006 році Білий дім прийняв рішення про створення в Дубаї, ОАЕ, "пункту регіонального спостереження" для збору і обробки всієї інформації з Ірану, отриманої в місцевих ЗМІ та в особистих контактах. Цей крок повністю повторює те, що США здійснили в 20-ті роки, коли в Ризі був створений "пункт спостереження" за Радянським Союзом. Очолив "регіональний офіс" у Дубаї американський дипломат Рамін Азгард", - пише газета.

"У документах, опублікованих WikiLeaks, немає нічого, що якимось чином вказувало б на прямі дії Сполучених Штатів на підтримку масових виступів в Ірані після проведення там президентських виборів. Однак телеграми з різних країн, від Саудівської Аравії до Азербайджану, підтверджують факт частих консультацій з місцевими урядами з питання про іранську ядерну програму. Іранський президент Ахмадінежад неодноразово заявляв, що поширення документів сайтом WikiLeaks є "змовою американського уряду", але Держдепартамент відповідав, що ці "заяви позбавлені сенсу". Незважаючи на викривальні заяви Ахмадінежада, іранська дипломатія робить кроки, спрямовані на те, щоб заспокоїти сусідів, про що свідчить недавній візит на саміт у Бахрейн Міністра закордонних справ Ірану Манучехр Моттакі", - пише автор статті.

Читайте також:

Wikileaks: США були невдоволені тим, як Україна торгує зброєю

Іран почав збагачувати уран з власної руди

США ввели нові санкції проти Ірану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: