Берлусконі зізнався, що це він завершив "газову війну"

Сильвіо Берлусконі вважає, що зіграв важливу роль у врегулюванні газової суперечки Росії і України.

Прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі вважає, що зіграв важливу роль у врегулюванні газової суперечки Росії і України. Прем'єр також відзначив заслуги у вирішенні конфлікту італійського уряду та італійської нафтогазової компанії Eni.

"Міцна дружба і взаємна пошана, що пов'язують мене з російським прем'єром Володимиром Путіним, дозволили мені минулого четверга, під час найбільш делікатного моменту кризи, коли здавалося, що виходу з положення немає, запропонувати технічне і комерційне рішення, яке вирішило ситуацію", - заявив італійський прем'єр-міністр.

За словами Берлусконі, "сьогодні можна оголосити про кінець кризи минулих тижнів, що поставила Європу в скрутне положення через розбіжності Росії і України". Берлусконі висловив особливе задоволення тим, як "виступила в ролі каталізатора енергетична компанія Eni (головний керівник якої Паоло Скароні зустрічався в Москві з Володимиром Путіним), одна з найбільших в Європі".

"Благополучному вирішенню ситуації багато в чому сприяли італійський уряд і компанія Eni, які діяли і в дипломатичному, і економічному планах", - додав Берлусконі.

"Італії завдяки диверсифікації джерел постачань енергоносіїв і своїм запасам, що стало також результатом плідної роботи Еni і уряду за останній рік, ні на хвилину не загрожувала драматична ситуація, яку пережили деякі інші європейські країни у зв'язку з припиненням постачань з Росії", сказав Берлусконі.

Нагадаємо, 19 січня в Москві були підписані контракти між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" про поставки газу і його транзит до Європи на 10 років. Україна отримала газ зі знижкою в 20% від європейської ціни.

Читайте також:
Україна буде платити за газ 162 долара
Україна підвищить ставку за транзит газу до 3 доларів
Тимошенко: газ для України буде по 228 доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: