Берлусконі зажадав надягти на єврокомісарів намордники

Ексцентричний італійський прем'єр в Гданську прославився новою витівкою: цього разу він "наїхав" на європейських комісарів.

Прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі зажадав позбавити єврокомісарів та їх представників права робити публічні заяви, погрожуючи інакше блокувати будь-які рішення Євросоюзу.

Про своє бажання "надягти на єврокомісарів намордники" глава італійського уряду заявив у кулуарах, під час жалобних церемоній в Гданську з нагоди 70-ї річниці початку Другої світової війни.

Свої слова Берлусконі мотивував тим, що лише голова Єврокомісії та його офіційний представник мають право висловлюватися від імені ЄС.

ЗМІ припускають, що таким чином Берлусконі відреагував на заяву представника Єврокомісії Денніса Еббота, який 1 вересня за дорученням комісара ЄС у внутрішніх справах Жака Барро висловився з приводу спірної політики Італії відносно біженців.

Еббот висловив бажання Єврокомісії, щоб Італія прокоментувала повідомлення ЗМІ про повернення переповненого човна з біженцями назад у Лівію. Уряд в Римі пояснив ці дії тим, що човен знаходився в нейтральних водах.

Італійська опозиція з гнівом та насмішками відреагувала на слова прем'єр-міністра. Глава соціал-демократичної фракції в Європейському парламенті Мартін Шульц назвав це черговою демонстрацією антиєвропейської позиції Берлусконі, та вказав, що італійський прем'єр не повинен навіть мріяти про те, щоб заткнути Євросоюзу рота.

Голова партії "Італія цінностей" Антоніо ді Пьєтро зазначив, що перш ніж давати Берлусконі керувати країною, спершу треба було його показати психіатру.

Ексцентричний італійський прем'єр справді відомий своїми різкими (і подекуди образливими) заявами, несподіваними жартами та великим коханням до представниць прекрасної статі. Утім навіть сексуальний скандал, у який втрапив Берлусконі цього року, не сильно вплинув на його рейтинги. Вочевидь, більшості італійців до вподоби енергійний глава уряду.

Читайте також:

Берлусконі відмовився від участі в обряді відпущення гріхів

Берлусконі вимагає 1 млн євро за питання про його особисте життя

Берлусконі обіцяв повії крісло в Європарламенті

Берлусконі образив фінів нетактовними жартами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: