Берлусконі зганьбився перед англійською королевою

Італійці не можуть пробачити своєму прем'єру надмірну ексцентричність: цього разу його невихованість помітила сама королева.

Прем’єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі під час саміту "Великої двадцятки" у Лондоні продемонстрував "класичний репертуар учасника круїзу", пише італійська газета La Repubblica.

Журналісти помітили, що до свого звичайного арсеналу - поплескування по плечу, радісних вітань, широкої усмішки - Берлусконі додав вітання, яке він прокричав президентові Сполучених Штатів: "mister Obamaaaaaa".

Королева Англії була вимушена обернутися на цей гучний окрик. Стискаючи свій ридикюль, вона запитала "Що це?". Свідки події розділилися в думці, що саме Її Величність вимовила далі. На думку деяких, королева запитала: "Чому він кричить?", на думку інших: "Хто це так кричить?".

Вчора в італійському сегменті Інтернету кликали переважно на це відео і не говорили ні про що інше, стверджує кореспондент видання. "І зовсім не з незвичайного інтересу до міжнародної політики, а унаслідок незмінного успіху медійного блюзнірства справжнього світового формату", - зазначає він.

Автор статті розмірковує, що навряд чи цей епізод увійде до історії. Але більшість італійців воліли б зовсім нічого не знати про це.

На думку La Repubblica, поведінку Берлусконі за кордоном – надмірну активність, довірливість, прагнення привернути увагу - можна сприйняти як ознака глибокого комплексу національної неповноцінності.

"Ще гірше те, що голови держав, з якими він спілкується, напевно, в приватних бесідах сміються над ним. Але ця людина представляє в світі італійців і в результаті складається помилкове уявлення про всіх мешканців Італії", - обурюється преса.

Дійсно, італійцям вже не вперше доводиться червоніти за свого керманича. Так, восени минулого року у присутності російського президента Дмитра Мєдвєдєва 72-річний Берлусконі сказав, що Мєдвєдєв без проблем встановить хороші відносини з президентом США, афроамериканцем Бараком Обамою, який "такий же красивий, молодий і засмаглий".

Вибачатися за свою "дотепність" прем'єр-міністр Італії не побажав, назвавши свої слова лише "милим компліментом", а тих, хто не зрозумів жарту, "дурнями, яких і так багато".

Більше того, ексцентричний прем’єр вирішив повторити свій жарт. Так, на словам одного з представників ЗМІ, що в своєму ставленні до світової економічної кризи Берлусконі багато в чому схожий на Обаму, той парирував:

"Я блідіший. Це все тому, що я давно не був на сонці. До того ж, - поспішно додав італійський політик, - він (Обама) симпатичніший, молодший і вищий за мене".

Читайте також:

Мєдвєдєв у Лондоні оселився поближче до королеви

Берлусконі вважає кризу "американським грипом"

Зарплати світових лідерів: Мєдвєдєв в 4 рази "дешевший" за Обаму

Берлусконі об'єднався з неофашистами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: