Берлусконі звинуватили у зв'язках з Коза Нострою

На судовому процесі в Міланському суді свідок заявив, що у 90-х роках Берлусконі займався бізнесом і ще не розпочав свою політичну кар'єру.

Італійський прем'єр-міністр Сільвіо Берлусконі на початку 90-х був пов'язаний з впливовим мафіозним кланом Коза Ностра, повідомив на процесі, що відкрився в Міланському суді в п'ятницю, 4 листопада, один зі свідків.

Свідок Гаспаре Спатуцца, який виступив у п'ятницю в суді, був засуджений у справі про серію вибухів в Італії в 1993 році, яку організувала мафія. За його словами, один із босів мафії розповів йому, що до вибухів був причетний і нинішній прем'єр-міністр.

Тоді Берлусконі займався бізнесом і ще не розпочав свою політичну кар'єру.

У п'ятницю, 4 грудня, в Міланському суді розпочався новий судовий процес за звинуваченнями прем'єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі в корупції.

Сам 73-річний голова уряду на засідання не прийшов.

За версією звинувачення, Берлусконі передав своєму колишньому британському адвокатові Девіду Міллсу хабар у розмірі 600 тисяч доларів. За це він, виступаючи як свідок на судовому процесі у справі групи Fininvest, засновником і власником якої був нинішній італійський прем'єр, повинен був промовчати про фінансові операції компанії, скоєні у 1990-і роки в обхід податкового законодавства через офшорні зони.

Міллс був засуджений до чотирьох років і шести місяців позбавлення волі. У висновку суду першої інстанції, зокрема, йшлося, що Міллс був запідозрений у лжесвідченні з метою "дозволити Сільвіо Берлусконі і групі Fininvest залишитися безкарними або, як мінімум, зберегти істотні доходи, отримані шляхом незаконних фінансових операцій".

Апеляційний суд Мілана 27 жовтня підтвердив цей вирок.

У "справі Міллса" у ролі звинуваченого проходив і сам Берлусконі, однак справу щодо нього було припинено восени 2008 року.

Причиною такого рішення став закон, прийнятий парламентом Італії влітку 2008 року. Він передбачає припинення всіх судових процесів проти чотирьох вищих керівників держави - президента республіки, голів обох палат національного парламенту і прем'єр-міністра. Відповідно до закону, всі кримінальні справи щодо цих осіб припиняються на період здійснення ними своїх повноважень за винятком справ про державну зраду та підрив конституційного ладу.

Після схвалення цього закону, який, на думку опозиції, був прийнятий спеціально, щоб запобігти засудженню Берлусконі, члени Міланського суду зробили запит до Конституційного суду Італії про те, чи відповідає імунітет вищих посадових осіб Основному закону країни.

На початку жовтня цього року Конституційний суд Італії визнав закон про недоторканність вищих посадових осіб таким, що не відповідає Конституції і фактично позбавив Берлусконі недоторканності.

Читайте також:

Берлусконі відкинув звинувачення у зв'язках з мафією

Радник Берлусконі виявився представником мафії при владі

"Зацькований" судами Берлусконі готує судову реформу

Дружина Берлусконі вимагає 43 млн євро щорічних аліментів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: