Без алкоголю та з комендантською годиною: у ПАР, де лютує "Дельта", подовжили карантин

Без алкоголю та з комендантською годиною: у ПАР, де лютує "Дельта", подовжили карантин

Фото: Associated Press

Водночас влада вирішила пом'якшити деякі обмеження щодо ресторанів і закусочних.

У Південно-Африканській Республіці (ПАР) вирішили подовжити на два тижні жорсткі заходи, спрямовані на протидію третьої хвилі пандемії коронавірусу, які ввели два тижні тому, проте вирішили подовжити до 25 липня.

Про це заявив президент ПАР Сиріл Рамапоса, пише ТАСС.

"Третя хвиля COVID-19, яка підтримується швидким поширенням штаму "Дельта", виявилася небезпечнішою за  дві перших, - зазначив глава держави.

Так, за його словами, в найближчі два тижні буде збережено комендантську годину від 21:00 до 04:00. Також чинною залишається і заборона на продаж алкоголю. Шкільні канікули подовжуються до 26 липня. Зберігається заборона на громадські, політичні та релігійні збори.

"Вимога носіння в громадських місцях масок, які повністю закривають ніс і рот, продовжує залишатися абсолютною", - вказав президент.

Водночас влада вирішила пом'якшити деякі обмеження щодо ресторанів і закусочних. Від 12 липня вони можуть відновити роботу, але при суворому дотриманні заходів захисту від коронавірусу. Так, всередині закладу одночасно не повинно перебувати понад 50 осіб, для невеликих закладів діє норма, при якій вільними повинні залишатися 50% місць. Знову відкриваються фітнес-клуби, а також сільськогосподарські аукціони.

Рамапоса також повідомив про темпи вакцинації. За його словами, в ПАР на добу робиться 190 тис. щеплень. Від 15 липня вакцинація відкрита для вікової групи 50 років і старші, а від 1 серпня щеплення зможуть почати робити люди у віковій групі 35-49 років. Загальна кількість жителів ПАР, які зробили щеплення від коронавірусу, становить 4,02 млн, повний курс вакцинації пройшли 1,2 млн осіб, або 2,1% населення країни.

Нагадаємо: 

  • У ПАР від кінця минулого травня почалася третя хвиля епідемії, викликана, зокрема, поширенням штаму "Дельта". 16 і 28 червня уряд країни посилювали заходи протидії коронавірусу.
  • Загальнонаціональна вакцинація від коронавируса почалася в ПАР 17 лютого.
  • У ПАР налічується найбільша кількість інфікованих та померлих у зв'язку з коронавірусом серед всіх країн Африки - 2 112 336 і 63 039 відповідно.
  • Своєю чергою, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш зазначив, що в Африці COVID-19 поширюється зі швидкістю лісової пожежі, що може призвести до його подальшої мутації й появи варіанта, проти якого вакцини будуть не ефективні. В цій ситуації в небезпеці опиняться як глобальна північ, так і глобальний південь.

Новини світу: США, ЄС та Африка призупинили використання вакцини компанії "Джонсон і Джонсон"

Новини світу: США, ЄС та Африка призупинили використання вакцини компанії "Джонсон і Джонсон"

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація