Без Апрелів і Дельфінів: росіянам хочуть заборонити екзотично називати дітей

Законопроект був розміщений сьогодні, 21 квітня, у нижній палаті парламенту Росії.

Член Ради Федерації Валентина Петренко внесла до Державної думи РФ законопроект, який заборонить батькам називати дитину ім'ям, яке містить ненормативну лексику, цифрові позначення або символи.

Цей законопроект вже розміщено в базі даних нижньої палати парламенту, повідомляє Інтерфакс.

"Під ім'ям громадянина розуміється засіб індивідуалізації громадянина, що не може складатися з цифрових, буквених позначень, цифр, символів або їх будь-якої комбінації, абревіатур, ненормативної лексики, містити вказівки на ранги, посади", - повідомила Петренко.

У пояснювальній записці вона зазначила, що її законодавча ініціатива підготовлена для встановлення на законодавчому рівні правового балансу між правом батьків і правом дитини на ім'я, яке б не порушувало її власні інтереси".

За її словами, зараз органи РАЦС не мають права відмовляти в реєстрації імені дитини через його "неблагозвучність, образливості, некультурність, невимовлюваність і т. д.". Також у чинному законодавстві РФ немає норми, яка зобов'язує батьків давати дітям імена, що не порушують дитячі інтереси і права.

Петренко виступила проти того, щоб дитині давали "екзотичні імена", і навела статистику органів РАГС Москви, яка ведеться з 1998 року.

Серед незвичних імен, які отримали хлопчики, були: "Микола-Микита-Ніл, Христамрирадос, Дельфін, Лука-Щастя Саммерсет Оушен".

У дівчаток були такі "незвичайні імена": Апрель, Принцеса Даніелла, Альоша-Каприна, Софія-Сонечко та інші.

Петренко також нагадала про історію хлопчика з ім'ям БОЛ рВФ 260602, що у разі розшифровки означає: "Біологічний об'єкт людини роду Вороніних-Фролових, народився 26 червня 2002 року".

"Здається, що вибір батьками імені дитини - це досить важливе питання, і воно повинно мати законодавче рішення", - додала вона.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: