Без їдалень, обіймів і батьків у школах: як відновлюється навчання у різних країнах світу
У Франції роздумують над тим, щоб придбати прозорі маски.

У більшості країн світу, попри спалахи коронавірусу, відновлюється навчання у школах. Експерти ВООЗ рекомендують закладам освіти обмежити спілкування учнів, вести заняття за схемою "один клас – одне приміщення" і, за можливості, частину уроків проводити на вулиці. Шкільному персоналу і дітям в усьому світі неодмінно слід користуватися масками, антисептиками та проходити температурний скринінг, щоб запобігти інфікуванню COVID-19.
Про досвід різних країн йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Від завтра, 1 вересня, за парти сядуть школярі в Англії та Уельсі. А от у Шотландії та Ірландії навчання почалося ще два тижні тому. Із карантинних вимог — обов'язкова дистанція і рекомендація носити маски школярам віком від 11 років. Шкільні їдальні там тимчасово не працюють.
"Діти повинні дотримуватися дистанції у два метри. У класах майже 30 дітей, тому вирішили їх поділити на групи з 15 осіб. Вони мають гратися тільки між собою", — каже мама Оксана Тідман.
Відео У країнах світу відновлюється повноцінне навчання, попри спалахи COVID-19
У більшості країн світу учні повертаються за парти, попри спалахи коронавірусу. Експерти ВООЗ рекомендують школам обмежити спілкування учнів з різних класів, проводити заняття за схемою "один клас – одне приміщення" і, за можливості, проводити частину уроків на вулиці. Маски, санітайзери та вимірювання температури цього навчального року стануть невід’ємними атрибутами шкільного життя в усьому світі. Досвід різних країн зібрала ТСН.

Французькі школи закликають учнів та педагогів частіше мити руки й обов’язково дезінфікувати їх перед входом до школи, їжею, "до" та "після" кожної перерви. Маски обов’язкові для усіх, крім учнів молодших класів. Під забороною там обійми, вітання за руки, а також рушники та носовички з тканини (дозволені лише паперові серветки. — Ред.).
"У роботі з малими дітьми дуже важливий візуальний контакт, як ми вітаємось, усміхаємось, через маску це зробити неможливо. Разом із колегами з інших шкіл зараз думаємо, де б купити прозорі маски", — пояснює вчителька молодших класів Сесіль Клюш'є.
В іспанських школах на вході будуть нагадувати про важливість дотримання маскового режиму і дистанції, також обов’язково вимірюватимуть температуру. А перед початком навчання усі школи зобов’язані провести повну санітарну обробку приміщень.
Італійські діти підуть до школи за два тижні, 14 вересня. Та поки що ні вчителі, ні батьки не знають, якими будуть нові правила у зв'язку з коронавірусом.
"Дистанція між партами — метр. Та скільки учнів може бути в класі, я не знаю", — зазначає Елеонора Аужелло, директорка школи в італійському місті Фано.
Вчителів та працівників шкіл Італії перед початком нового навчального року масово тестують на COVID-19. Вже перевірили близько двох тисяч людей, з яких позитивний тест на коронавірус отримав лише один.
У США початок навчального року залежить від штату, наприклад, у Нью-Йорку діти сядуть за парти після 10 вересня, а десь уже навчаються. Відпускати дитину до школи чи навчатись дистанційно — в Сполучених Штатах вирішуватимуть батьки, але заклади освіти повинні забезпечити всім необхідним для якісної дистанційної освіти.
"Американська школа створила всі умови, щоб діти вчилися вдома гарно. Видали ноутбуки, забезпечили матеріалом дітей молодших від 15-річного віку", — розповідає мама Інна Капіца.
У кілька етапів відкривають школи у Китаї. Приміром, наймолодші учні вже навчаються. Так, лише у Пекіні до школи пішли 600 тисяч дітей. Учні середніх класів підуть до школи 1 вересня, а для старших школярів уроки почнуться 7 вересня.
З обов'язкових правил у китайських школах — заборона батькам заходити на територію навчальних закладів й перебування учнів за партами по одному. Маски повинні одягати лише вчителі, діти можуть бути без них.