Без західних лідерів та з карантином для ветеранів: як в Росії під час пандемії проводили парад
Associated Press

Масштаби поширення коронавірусу в РФ не стали на заваді.

24 червня в Москві відбувся масштабний військовий парад Перемоги. Мали його провести ще 9 травня, але перенесли через пандемію. Попри те, що коронавірус у країні відтоді не вщух, переносити ще раз не стали. Незабаром у Росії - голосування за поправки до Конституції. За ними, зокрема, строки президента РФ Володимира Путіна мають обнулитися.

Тисячі військових попри пандемію

У параді взяли участь 14 тисяч військових. І це при тому, що в Росії зараз понад 600 тисяч випадків коронавірусу.

Захід тривав 1 годину 15 хвилин. Складався він з трьох частин: спершу пройшлися піші та механізовані колони, а потім гості подивилися авіашоу.

Парад у Росії_4
Associated Press

Загалом у параді взяли участь понад 14 тисяч військовослужбовців, 234 одиниці історичної та сучасної наземної військової техніки та 75 літальних апаратів.

Парадний стрій складався з 40 піших розрахунків: військовослужбовці збройних сил та інших відомств, слухачі та курсанти військових вузів, суворовці, нахімовці, кадети і юнармійці.

Карантин для ветеранів

Заходів безпеки таки вжили: ветеранів Другої світової війни, які мали сидіти із Путіним на параді Перемоги, ізолювали на два тижні. Усе для того, аби захистити очільника країни від впливу пандемії COVID-19.

Парад у Росії_1
Associated Press

Правила параду також змінили: на трибуни змогли потрапити лише ті, хто надав довідку, яка підтверджує відсутність зараження коронавірусом. Людей розсаджували зі збереженням дистанції.

Втім, попри правила люди подекуди стояли чи сиділи занадто близько одне від одного, а в багатьох не було масок.

Без західних лідерів

На парад приїхали лідери Білорусі, Узбекистану, Боснії і Герцеговини, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану, Сербії, та самопроголошених Південної Осетії і Абхазії. Президент Киргизстану утримався від участі в урочистостях через позитивні результати тесту на коронавірус у наближених до нього осіб.

Парад у Росії_2
Associated Press

Водночас жоден з лідерів ЄС не прибув на парад до Москви. Раніше анонсувалась участь президентів Чехії і Хорватії, однак Мілош Земан скасував візит "через заходи, пов'язані з пандемією коронавірусу", а президент Хорватії Зоран Мілановіч не приїхав через "зламаний літак", який не міг бути відремонтований до запланованої поїздки.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто до 23 червня був єдиним главою МЗС від ЄС у списку запрошених і підтверджених гостей параду. Однак під час візиту до Москви, напередодні, Сійярто заявив, що у нього "заплановані інші офіційні справи", тому він змушений залишити Росію.

Відео Попри епідемію у Москві відбувся Парад перемоги - як це було

У Москві відбувся парад Перемоги. Його перенесли з 9 травня через коронавірус. І хоча епідемія не вщухає, Кремль вирішив більше не зволікати - невдовзі всеросійське голосування щодо змін до Конституції РФ, де мають обнулити президентські строки Путіна. Російський президент перестрахувався - ветеранів, які були коло нього на трибуні, змусили пройти двотижневий карантин.  

Попри епідемію у Москві відбувся Парад перемоги - як це було

Залиште свій коментар