Безлади в Кишиневі спровокували бойовики - посольство РФ

Посольство Росії в Молдавії оприлюднило заяву, в котрій відповідальність за напади на адмінбудинки покладається на бойовиків-організаторів.

молдова
AFP
Серед молоді, що чинить безлади в Кишиневі, знаходилися бойовики, під впливом котрих натовп почав штурмувати адміністративні будинки.

"Зранку 7 квітня в центрі Кишинева зібрався чималий натовп, в основному молодих людей – старшокласників та студентів, серед яких незабаром з'явилася група бойовиків-організаторів. Під їх впливом натовп пішов на штурм будівель адміністрації президента й парламенту", - говориться в заяві посольства РФ.

Російське представництво зазначає, що "правоохоронці діяли виключно в режимі стримування, аби не допустити проникнення хуліганів, до адміністративних будівель".

"Як наслідок, приміщення президентської адміністрації та парламенту значною мірою розгромлені, є чимало поранених, в тому числі й серед правоохоронців", - говориться в документі.

Прес-аташе російського посольства Олександр Алексеєнков нагадав, що формальним приводом для безладів стали результати парламентських виборів, що відбулися в Молдові 5 квітня. У підсумку перемогу в них здобула Партія комуністів, що за даними ЦВК Республіки Молдова, набрала 50% голосів.

Дипломат підкреслив, що місія спостерігачів від СНД, Бюро по демократичних інститутах і правах людини та Парламентська Асамблея ОБСЄ, Парламентська Асамблея Ради Європи в цілому позитивно оцінили результати цих виборів.

"У цьому сенсі дії молодиків у центрі Кишинева можна розглядати не лише як порушення правопорядку, але і як неповага до демократичних норм, і насамперед до такого важливого елементу демократії, як загальні вибори", - зазначають в посольстві Росії в Молдові.

Нагадаємо, 7 квітня акції протесту проти результатів виборів у Молдавії переросли в заворушення, під час яких натовп увірвався до парламенту та адміністрації президента країни, та підпалив їх.

Читайте також:

Натовп повністю захопив резиденцію президента Молдови

Молдавські демонстранти підпалили адміністрацію президента

У Молдові натовп захопив резиденцію президента та вивісив там прапор Румунії

В Молдові проходять багатотисячні мітинги проти результатів виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: