"Безмежне нехлюйство". У Міноборони РФ знайшли винних у викритті ГРУвців у Нідерландах

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Серед них - близький товариш "отруйника Скрипалів" Чепіги.

У Міноборони РФ 6 жовтня відбулася нарада, на якій обговорювалися останні інциденти, пов'язані з розкриттям агентів ГРУ за кордоном. Журналіст Сергій Канів з центру "Досьє" з посиланням на джерела повідомляє про "невтішні" підсумки наради: його учасники прийшли до висновку, що агенти "не дотримувалися елементарних основ" роботи за кордоном. Серед інших оцінок звучали "дрімуча некомпетентність", "безмежне нехлюйство", "дебіли" і "ще б будьонівки наділи".

Зазначається, що незабаром у Головному управлінні Генштабу РФ (раніше ГРУ) відбудеться велика зачистка, і деяких генералів попросять на вихід.

Одним з винних у провалі операції в Нідерландах визнали другого секретаря посольства Костянтина Бахтіна, який координував операцію по кібератаці на ОЗХЗ: місцева контррозвідка прослуховувала його телефон і "пасла їх [чотирьох росіян, звинувачених в атаці] від самого початку".

"Голландська контррозвідка пасла їх від самого початку. Швидше за все, вони прослуховували телефон другого секретаря нашого посольства Кості Бахтіна, який постійно телефонував "Хорошевкой" і обговорював деталі операції. Він, до речі, відповідав і за технічну сторону і передав цим дурням потрібну апаратуру. Найближчим часом його відкличуть до Москви і, можливо, знімуть не тільки погони", - цитує видання своє джерело з військової установи.

За даними Центру "Досьє", під час навчання у Військово-дипломатичної академії в Москві Бахтін жив в тому ж гуртожитку, що і Анатолій Чепіга - відомий після інциденту з отруєнням Скрипалів, і вони дружили сім'ями.

Бахтін, гуртожиток
Центр "Досьє"
Чепіга гуртожиток

Тим часом, зазначається, що в Міноборони ходять посилені чутки, що у вересні на килим до Путіна викликали начальника Головного управління генштабу ВС РФ генерал-полковника Ігоря Коробова, і після повернення додому йому стало зле. 

Видання не виключає, що до кінця року Коробова знімуть з посади, а його місце посяде генерал Сергій Гізунов, якого називають очима і вухами президента Росії Володимира Путіна у військовій розвідці.

Нагадаємо, 4 жовтня представники Нідерландів та Великої Британії повідомили про розкриття масштабної кібероперації офіцерів ГРУ Росії проти Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), яку ті намагались здійснити у квітні 2018 року. На брифінгу зокрема зазначили, що серед росіян було троє кіберофіцерів, які прибули до штаб-квартири ОЗХЗ на автомобілі із безліччю пристроїв для можливого зламу мережі.

Там на брифінгу вони також розповіли про діяльність російських шпигунів і в багатьох інших країнах.

Після цього відбувся ще один брифінг – цього разу в США. Там влада висунула офіційні звинувачення семи росіянам, яких вважають співробітниками ГРУ РФ та винними у кібератаках. Серед них були й ті четверо, яких напередодні спіймали у Нідерландах.

ВідеоДані понад трьох сотень співробітників ГРУ знайшли у відкритому доступі

Шпигунський провал. Розслідувачі Bellingcat та журналісти видання The Іnsider у базі російського ДАІ знайшли дані понад трьох сотень співробітників ГРУ. У всіх машини зареєстровані на адресу скандальної військової частини, що пов’язана із хакерськими атаками. 

Дані понад трьох сотень співробітників ГРУ знайшли у відкритому доступі

Залиште свій коментар

Вибір редакції