Безос вирушить до туристичного космічного польоту: як тривають останні приготування

Безос вирушить до туристичного космічного польоту: як тривають останні приготування

Associated Press

Крім Джеффа Безоса і його брата Марка, в польоті візьмуть участь 18-річний студент-фізик Олівер Демен і 82-річна льотчиця Воллі Фанк, яка стане найстарішою людиною, коли-небудь побувала в космосі.

Американський мільярдер Джефф Безос і троє його товаришів по команді проходять прискорений курс підготовки до першого туристичного космічного польоту Blue Origin, запланованого на вівторок, 20 липня. Blue Origin New Shepard буде запущений з Техасу, а цей політ ознаменує собою фінальний етап його випробувань.

Про це поінформувало Reuters.

Зазначається, що ця місія стане першим в світі безпілотним польотом в космос з екіпажем, який повністю складається з цивільних осіб. New Shepard не матиме на борту ні астронавтів, ні спеціально навченого персоналу.

Як повідомляє Blue Origin, програма підготовки, яку зараз проходять перші пасажири New Shepard, включає брифінги з безпеки, моделювання космічного польоту, огляд космічного корабля, а також інструктаж з переміщення в його кабіні в умовах невагомості.

Очікується, що Blue Origin виведе свій літальний апарат на висоту 100 км, що трохи більше, ніж 86 км, яких досяг корабель Virgin Galactic. SpaceX Ілона Маска, та обіцяє піднятися ще вище у вересні. На перший місяць осені компанія запланувала запуск повністю цивільного екіпажу в багатоденний орбітальний політ на борту корабля Crew Dragon. 

Напруженність в гонці космічних компаній демонструє заява Blue Origin, згідно з якою висота у 86 км над Землею космосом не є, оскільки не дотягує до позначки в 100 км, званої лінією Кармана. Саме ця висота встановлена ​​міжнародним органом з астронавтики як умовна межа між атмосферою Землі та космосом. Проте, NASA і ПВС США вважають астронавтом будь-якого, хто подолав висоту в 80 км.

Нагадаємо, що корабель Blue Origin має стартувати через дев'ять днів після того, як компанія Virgin Galactic Річарда Бренсона успішно виконала суборбітальний політ. У місії брав участь і сам Бренсон.

Після цього з'явилось 6 сотень заявок від охочих злітати на екскурсію у космос.

Новини світу: британський мільярдер Бренсон розпочав "еру космічного туризму"

Новини світу: британський мільярдер Бренсон розпочав "еру космічного туризму"
Наступна публікація