Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Безвізовий режим: у ЄС натякають, що Україна опинилася не в тому місці і не в той час

Проблеми Європи з нелегальною міграцією та Туреччиною можуть загальмувати омріяне українцями скасування віз.

Україна разом з іншими країнами, що претендують на безвізовий режим, потрапила під гарячу руку європейських міністрів. Нині для ЄС у пріоритеті захист кордонів Шенгену, а не візова лібералізація з країн, які можуть потенційно стати "трампліном" для біженців, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Європейські міністри передусім хочуть нового механізму призупинення безвізового режиму, якщо країна, з якою цей режим встановлено, порушує домовленості. І у Парижі прямо кажуть – найближчим часом про безвізовий режим для нових країн говорити зарано.

Українська заявка на безвізовий режим опинилася не в тому місці і не в той час, підкреслюють у ЄС. "Механізм стосується усіх, і не спрямований проти жодної конкретної країни", - запевнив очільник німецього МВС Томас де Маз'єр.

Однак конкретні країни у Брюсселі все ж таки назвали. Це насамперед Туреччина, якій ЄС пообіцяв безвізовий режим в обмін на повернення з ЄС нелегальних мігрантів. Туреччина мігрантів приймати вже почала, а безвізового режиму ще так і не побачила, адже виконала лише 5 з 72 умов відповідної угоди.

Відео ЄС може відкласти введення безвізового режиму для України

Згідно з новим механізмом, ЄС зможе призупинити безвізовий режим з країною, якщо її громадяни порушуватимуть максимально дозволену тривалість безвізового перебування у Шенгені або якщо країна не контролюватиме потік нелегальних біженців до ЄС своєю територією. Однак,усе це не означає, що безвізового режиму з Україною взагалі не буде, запевняє єврокомісар з питань міграції і громадянства.

"Ми обговорили пропозицію Єврокомісії про візову лібералізацію для громадян Туреччини, Грузії, Косова та України, разом із пропозиціями про посилення механізму призупинення візової лібералізації", - запевнили в Єврокомісії. Там кажуть, що лібералізацію неодмінно нададуть, якщо країна виконала всі вимоги та має бажання отримати безвізовий режим.

У Брюсселі не приховують, що поспішають із запровадженням механізму призупинення безвізового режиму. Однак цю ініціативу ще має затвердити Європейський парламент.

Як повідомлялося, посол України при ЄС Микола Точицький заявив, що в Євросоюзі обговорюють можливість перенесення введення безвізового режиму з Україною. На думку Точицького, якщо запровадження безвізового режиму буде відкладене, то ЄС може втратити надійного партнера на сході. Посол вважає, що такий крок буде негативно трактуватися в Україні.

Перший віце-спікер українського парламенту Ірина Геращенко заявила, що Європа повинна зробити висновки з попередніх помилок, допущених відносно Грузії та України. Нардеп наголосила, що Україна виконала всі пункти плану щодо візової лібералізації, тож у Європи немає підстав зволікати з виконанням обіцяного. "Будь-які спроби відтермінувати безвізовий режим – це буде спроба продемонструвати подвійні стандарти до України", - вважає вона.

Європейська комісія, попри скептичні заяви окремих країн-членів ЄС, розраховує, що Україна ближчим часом отримає безвізовий режим. Про це йдеться у офіційному коментарі Представництва ЄС в Україні.

Про надію українців на скасування віз говорив у День Європи президент Петро Порошенко. "На сьогоднішній день ми знаходимося напередодні надання Європейським Союзом для українських громадян права вільно подорожувати Європейським Союзом. Це перший крок повернення України у велику європейську країну", - наголосив він.

Залиште свій коментар

Вибір редакції