Безжальні та непомірні вбивці: у посиленні лиха охопленої вогнем Австралії звинуватили котів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Диких кішок дуже приваблюють ділянки, які нещодавно згоріли.

Представники сімейства котячих – талановиті мисливці і безжальні вбивці. Настільки, що можуть посилити екологічну кризу, що розгорнулася в Австралії на тлі безпрецедентних пожеж.

Про це пише Wired.

Дослідження показали, що кішки полюють на тварин, яким вдалося вижити на випалених землях Австралії, користуючись їхніми ослабленням та пораненнями. Одна з диких кішок пройшла 30 кілометрів до місця пожежі – ймовірно тварини використовують свій зір і нюх, аби точно визначити випалене місце за джерелом диму.

В іншому дослідженні дослідники прикріпили спеціальні нашийники 13 диким кішкам і зафіксували 101 випадок полювання в австралійській савані – 32 були успішними. "Статистика вбивств" була 7,2 жертви на кішку кожні 24 години – при цьому чверть своїх жертв хижаки навіть не їли.

Особливо кішки успішні під час полювання на відкритих ділянках – схожих і на ландшафт, що залишає австралійське полум’я. Кількість успішних вбивств у таких умовах зростає до 70% випадків.

Ще одне дослідження показало, що диких кішок дуже приваблюють ділянки, які нещодавно згоріли, і схильні уникати тих, де вогонь був більше трьох місяців тому. Можливо, це тому, що там починає з’являтися рослинність. Можливо тому, що вони просто знищили там більшість потенційних жертв.

За однією з оцінок, кішки, "чужорідні" для Австралії, оселися по цілій країні, окрім близько 0,2% територіях. Оскільки жодна з них не природня для Австралії, місцеві види не пристосовані уникати їх. Австралійський уряд намагався вжити широкомасштабних заходів зі знищення котячих, щоб врятувати місцевих тварин від знищення.

Справедливості заради, дикі кішки - не єдині, хто шукає зруйновані пожежами місця для полювання: яструби і інші природні хижаки також користуються можливістю спростити собі життя. Деякі особливо розумні хижі птахи навіть спеціально розпалюють пожежі, підбираючи і скидаючи охоплені вогнем палиці. Дослідники з’ясували, що після лісової пожежі ризик загинути у пазурах хижака зростає в двадцять разів.

Кішки такі ефективні мисливці, почасти тому, що вони страшенно розумні, каже еколог з Університету Тасманії Г'ю МакГрегор, який вивчає вплив диких хижаків. Приміром дінго, місцевий хижак, може блукати згарищами, а потім піти. Але не кішки. "Вони чекають і дивляться, і вони будуть продовжувати полювати, доки остання жертва не буде там вбита", - каже МакГрегор. "Це додатковий рівень скрупульозності, якого немає у багатьох місцевих хижаків", - додав він.

Нагадаємо, що лісові пожежі почалися в Австралії в жовтні 2019 року й відтоді в країні вигоріло вже понад 10 мільйонів гектарів, тисячі будинків було знищено. Жертвами стихії стали 27 осіб. Повідомляється також про майже мільярд загиблих тварин

Що відомо про трагедію та як люди намагаються врятувати тварин від полум'я – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Відео Коали можуть опинитися на межі вимирання через лісові пожежі в Австралії

Таку заяву зробили у тамтешньому міністерстві навколишнього середовища. Напередодні уряд пообіцяв виділити майже 35 мільйонів доларів США на підтримку коал, які потерпають від несамовитого вогню. Лише на острові Кенгру у вогні загинули близько 50 тисяч коал, а загальні цифри втрат у тваринному світі сягають мільярда.  

Коали можуть опинитися на межі вимирання через лісові пожежі в Австралії

Залиште свій коментар

Вибір редакції