Бхутто не боїться терактів

Екс-прем'єр Пакистану Беназір Бхутто відправилася в суботу в місто Ларкана, родове "гніздо" сім'ї Бхутто.

Екс-прем'єр Пакистану Беназір Бхутто відправилася в суботу в місто Ларкана, родове "гніздо" сім'ї Бхутто, повідомляють пакистанські телеканали. Це перша публічна поїздка екс-прем'єра по країні після трагічних подій в Карачі, коли в результаті терористичної атаки на кортеж Бхутто загинуло більше 140 чоловік.

В аеропорту міста Саккар, найближчого до Ларкане, екс-прем'єра зустріли тріумфуючі натовпи її прихильників. Тисячі людей викрикують гасла: "Хай живе наш великий лідер!" і "Беназір - наш прем'єр-міністр!".

Головна мета візиту Бхутто - відвідати мавзолей її батька, популярного пакистанського лідера Зульфікара Алі Бхутто, страченого військовими в 1979 році. Тут же покояться інші її близькі родичі.

Місцеві власті затверджують, що зробили все, щоб запобігти можливим терористичним акціям.

Попередній замах на Бхутто відбувся в ніч з 18 на 19 жовтня, коли її кортеж рухався по одній з центральних вулиць Карачі. В результаті теракту, вчиненого бойовиками-смертниками, загинули 143 і поранене більше 500 чоловік. Це один з найкривавіших терактів за всю історію країни.

Екс-прем'єр Пакистану, лідер Партії пакистанського народу (ППН) Беназір Бхутто повернулася 18 жовтня на батьківщину після восьмилітнього вигнання. Терористична атака відбулася, коли кортеж Брутто вже протягом декількох годин рухався по вулицях Карачі, де її вітали численні прихильники.

Беназір Бхутто - дочка популярного пакистанського лідера Зульфікара Алі Бхутто, страченого військовими в 1979 році. Вона - перша жінка, що стала прем'єр-міністром в мусульманській країні. Бхутто двічі займала пост глави уряду: з 1988 по 1990 рік і з 1993 по 1996 рік. У 1999 році вона відправилася в добровільне вигнання, побоюючись арешту: проти неї були висунуті звинувачення в корупції.

На початку жовтня президент Пакистану генерал Первез Мушарраф підписав Декрет про національну згоду, який передбачає амністію політичним діячам, що займали державні пости в Пакистані з 1988 по 1999 роки, у тому числі і Бхутто.

Місцеві оглядачі вважають, що цей документ може стати основою для політичного союзу між Мушаррафом і Бхутто.

Беназір Бхутто вже заявила, що балотуватиметься на загальних парламентських виборах, які повинні пройти в Пакистані на початку січня 2008 року, і добиватися поста прем'єра.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: