Бхутто взяли під домашній арешт

Влада Пакистану взяла під домашній арешт екс-прем'єра країни, одного з лідерів опозиції Беназір Бхутто.

Влада Пакистану взяла під домашній арешт екс-прем'єра країни, одного з лідерів опозиції Беназір Бхутто, повідомляють "РИА Новости" з посиланням на представників прес-служби Партії пакистанського народу (ППН).

За їхньою інформацією, будинок Бхутто в Ісламабаді блоковано поліцією. ППН пов'язує рішення влади про домашній арешт Бхутто з тим, що вона планувала очолити мітинг опозиції, який ППН має намір провести в п'ятницю в місті Равалпінді, розташованому в безпосередній близькості від столиці Ісламабаду.

Пакистанська влада підтвердила факт того, що будинок Беназір Бхутто блоковано поліцією, повідомив журналістам міністр інформації Тарік Азіз.

За словами Азіза, Бхутто офіційно не перебуває під домашнім арештом, проте їй не буде дозволено провести мітинг протесту, який вона планувала провести в п'ятницю. "Ми не дозволимо будь-кому з політичних лідерів проводити будь-які масові виступи в умовах режиму надзвичайного стану", - заявив Азіз.

Влада Пакистану провела в ніч на п'ятницю арешти кількох тисяч прихильників Бхутто, щоб не допустити проведення масового мітингу протесту проти запровадження в країні режиму надзвичайного стану.

За інформацією прес-служби ППН, затримання відбулися в провінції Пенджаб, а також в інших районах країни. Загальна кількість затриманих наближається до 5 тисяч людей. 

Влада не заперечує факту арешту опозиціонерів, але поки не повідомляє кількість затриманих.

Раніше Бхутто заявила, що її партія має намір організувати в п'ятницю масовий мітинг протесту в Равалпінді. Сама Бхутто готувалася виступити на цьому мітингу. Проте адміністрація Равалпінді заявила, що не припустить маніфестації, посилаючись на те, що в умовах надзвичайного стану масові акції заборонено.

У Пакистані 3 листопада було оголошено режим надзвичайного стану, відправлено до відставки голову Верховного суду, припинено дію конституції, відключено від мовлення недержавні інформаційні телеканали, до столиці Пакистану Ісламабада й ряду інших міст введено війська. Влада пояснює запровадження надзвичайного стану активізацією ісламістських бойовиків у прикордонних з Афганістаном районах і зростанням кількості терористичних актів.

Беназір Бхутто виступила проти рішення військового президента країни генерала Первеза Мушаррафа оголосити режим надзвичайного стану, назвавши його "неконституційним".

Чинний президент Пакистану Мушарраф 6 жовтня отримав перемогу на президентських виборах, але Верховний суд країни ухвалив, що офіційні результати буде оприлюднено тільки після того, як судді завершать розгляд скарги двох кандидатів від опозиції, на думку яких чинний президент генерал Мушарраф не мав права переобиратися, зберігши за собою пост командувача армії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: