Бідні рибалки з Ємену знайшли у череві кашалота "скарб" на $1,5 млн: що там було і як чоловіки використали гроші

Бідні рибалки з Ємену знайшли у череві кашалота "скарб" на $1,5 млн: що там було і як чоловіки використали гроші

Бідні рибалки з Ємену знайшли у череві кашалота "скарб" на $1,5 млн: що там було і як чоловіки використали гроші

Middle Еast Еye

Знахідка збагатила чоловіків.

Рибалки в Ємені у Аденській затоці знайшли в череві кашалота вартісну речовину, амбру, вартістю $1,5 млн. Рідкісний скарб, який використовується для виробництва розкішних парфумів, вивів чоловіків із убогості і приніс багатство всьому селу.

Про це пише ВВС.

Тушу мертвого кашалота виявила група рибалок з 35 осіб з села Аль-Хайса. У його тілі рибалки знайшли шматок сірої амбри - рідкісної речовини, відомої як "плавуче золото" або "скарб моря". 

Рибалка розповів, що першим на кашалота натрапив один із них і покликав інших товаришів. Чоловіки витягнули величезну рибину на берег, а коли розрізали його тушу, то знайшли там амбру.

"Коли ми наблизилися, там був сильний запах й у нас з'явилося відчуття, що у киті може щось є. Запах був не дуже, але це багато грошей. Її ціну нам було навіть важко уявити", - пригадує рибалка.

Водночас завдяки знахідці чоловікам вдалося вибратися із убогості, адже цей район вважається одним із найбідніших у світі. Рибалки розділили прибуток від проданої амби порівну. Вони придбали нові будинки, авто та човни.

Також чоловіки поділилися грошима з тими, хто їм допомагав, і з найбіднішими людьми у селі. 

"Всі сім'ї Аль-Хайс були щасливі, тому що всі вони заробили трохи грошей на продажі амбри. Це як сон, у який неможливо повірити. Але я буду продовжувати виходити у море, навіть якщо я нічого там не знаходитиму. Це у моїй крові", - каже рибалка.

Слід зауважити, що амбра - воскоподібні виділення, які утворюються у шлунку та кишечнику кашалотів. Згустки амбри особливо використовуються у виробництві парфумів, щоб довше утримувати їхній аромат. Також вона віддавна цінувалася у медицині, для релігійних процесій.

Амбра / Middle Еast Еye

Експерти пояснюють, що лише кашалоти можуть виробляти амбру у своїх нутрощах. Вона зустрічається вкрай рідко, її знаходять у 1-5% цих ссавців, й лише у самцях.

Нагадаємо, у США в містечку Грінвілл, штат Південна Кароліна, жінка зловила короткоплавцеву сіру акулу, яка може сягати 90 кг, рекордного розміру. Зокрема, акула була довжиною 228 см і вагою 78,6 кг.