Бідним країнам, які постраждали від COVID-19, МВФ виділить $50 млрд

Бідним країнам, які постраждали від COVID-19, МВФ виділить $50 млрд

Фото: Фокус

Поширення коронавірусу звело нанівець очікування економічного зростання цьогоріч.

Міжнародний валютний фонд виділив $50 мільярдів для допомоги країнам, які постраждали від нового типу коронавірусу, для боротьби зі смертельною недугою. Передбачити наразі масштаби наслідків, до яких може призвести хвороба, наразі неможливо. 

Про це пише BBC.

Виділені кошти, як зазначається, підуть на допомогу бідним країнам і тим, які мають середній рівень доходу зі слабкими системами охорони здоров'я.

У МВФ наголосили, що очікуване цьогорічне економічне зростання через коронавірус неможливе. А поширення нового типу COVID-19 призведе до того, що глобальний приріст виробництва у 2020 році досягне найповільнішого темпу після фінансової кризи 2008 року.

Разом із тим директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва попередила, що передбачити, наскільки масштабними будуть наслідки від коронавірусної інфекції, важко.

"Глобальне зростання в 2020 році опуститься нижче за рівень минулого року, але наскільки він буде падати і як довго це триватиме, поки важко спрогнозувати", - сказала вона.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація