Бідність росіян, ширина Волги і замовники Панамагейта: де Путін збрехав

Російські журналісти з'ясували, у чому був не правий президент РФ під час "прямої" лінії.

14 квітня відбулася традиційна "пряма лінія" президента Росії Володимира Путіна. За більш ніж три години він відповів майже на 80 запитань. Журналісти телеканалу "Дождь" разом з експертами Центру економічних і політичних реформ знайшли кілька помилок у його відповідях.

Чисельність населення з доходами нижче прожиткового мінімуму

Володимир Путін сказав, що в Росії "рівень людей, які живуть за межею бідності, трохи піднявся, що це тривожна тенденція".

Насправді, за даними Росстату, число росіян, що живуть за межею бідності, досягла максимуму з 2006 року. Кількість бідних за 2015 рік зросла на 3,1 мільйона осіб — до 19,2 мільйона чоловік. У 2013 році їх було 15,5 мільйона, у 2014 році — 16,1 мільйона. Таким чином, рівень бідності без урахування окупованих Криму і Севастополя піднявся до 13,4%.

"3,1 мільйона людей — це, наприклад, населення двох Новосибірськів. Хіба це "трохи"?", - зазначають журналісти.

Економічне зростання в 2016 році

Володимир Путін сказав, що спад ВВП Росії в минулому році був 3,7 відсотка. У цьому році, за його словами, спад збережеться на рівні 0,3 відсотка, а у наступному році очікується зростання 1,4 відсотка.

Насправді експерти не такі оптимістичні. Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз падіння російської економіки в 2016 р. з 1% до 1,8%. У 2017 році ВВП Росії, на думку фонду, виросте на 0,8%.

Ширина дельти Волги

Володимир Путін сказав, що ширина дельти Волги становить 290 кілометрів, "це одна із найбільш великих дельт у світі, дорівняє Міссісіпі".

Насправді ширина дельти Волги становить 180 кілометрів, а простяглася вона вглиб суші від моря більш ніж на 120 кілометрів.

Зв'язок газети, що опублікувала "панамські архіви", з американською корпорацією

Володимир Путін сказав, що вперше статтю про офшорний скандал з "панамськими документами" написала німецька газета Sueddeutsche Zeitung, яка входить у медійний холдинг, що належить американській фінансовій корпорації Goldman Sachs.

"Тобто, скрізь стирчать вуха замовників, вони стирчать, але навіть не червоніють", - сказав Путін.

Насправді газета Sueddeutsche Zeitung не контролюється Goldman Sachs. Видавництво Sueddeutscher Verlag, що випускає Sueddeutsche Zeitung, з 2007 року на 81,25% контролюється компанією Südwestdeutsche Medien Holding, ще 18,75 % належать Familienstamm Friedmann.

Холдингом, у свою чергу, володіють Medien-Union GmbH і Gruppe Württembergischer Verleger (по 44,35%).

Корпорація Goldman Sachs називалася лише в числі інших потенційних покупців, але в підсумку не змогла придбати газету.

Керуючий директор газети Süddeutsche Zeitung Стефан Хілшер також спростував заяву Путіна про зв'язки з американським банком Goldman Sachs.

ВідеоРосійська економіка зараз перебуває в сірій смузі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: