Бійня у Вірджинії - вина адміністрації університету

Спецкомісія дійшла висновку, що адміністрація університету могла відвернути трагедію у Вірджинії.

Розташований на кампусі меморіал студентам, розстріляним у Політехнічному університеті Вірджинії
news.yahoo.com
Розташований на кампусі меморіал студентам, розстріляним у Політехнічному університеті Вірджинії
Співробітники адміністрації Політехнічного університету Вірджинії могли відвернути загибель людей, яких у квітні застрелив у студентському містечку Чо Сін Хі, який навчався в університеті.

Про це йдеться в доповіді спеціальної комісії з розслідування інциденту, створеної при губернаторі штату.

В університеті 16 квітня під час двох інцидентів із застосуванням зброї загинуло загалом 33 людини, в тому числі й нападник, який наклав на себе руки.

Адміністрація та місцева поліція спочатку не надали серйозного значення інциденту в гуртожитку, коли там рано вранці пролунали постріли. Місцева влада вирішила, що стрілянина стала "наслідком сварки на побутовому рівні", а людина, яка почала стрілянину, залишила студмістечко.

"Якби адміністрація знайшла спосіб оповістити студентів і викладачів про перший епізод стрілянини, жертв могло би бути менше," - підкреслюється в доповіді.

У документі також наголошується, що Чо Сін Хі задовго до трагедії багато разів демонстрував ознаки психічної неврівноваженості, проте адміністрація не застосовувала до нього ефективних заходів.

Різкій критиці також піддався Центр психологічного консультування університету, куди Чо був направлений у 2005 році у зв'язку з дивною поведінкою та схильністю до суїциду. Суд ухвалив, що Чо Сін Хі має пройти курс консультацій у психіатра. В результаті обстеження було встановлено, що Чо являє небезпеку для самого себе. Проте, оскільки студент проходив лікування амбулаторно і не був направлений до стаціонару, ухвалу суду не було занесено в його особисту справу, яку, відповідно до закону, перевіряє продавець зброї.

Вірджинський убивця Чо Сін Хі
news.yahoo.com
Вірджинський убивця Чо Сін Хі
На думку членів комісії, центр не впорався з завданням надати допомогу Чо. Причинами неефективної роботи центру були визнані нестачу коштів, неправильне розуміння дотримання прав особистості та пасивність.

Через два тижні після трагедії в університеті губернатор штату Вірджинія Тімоті Кейн видав указ, що не вимагає затвердження в законодавчих органах, згідно з яким стало обов'язковим занесення запису про проблеми з психікою в особову справу людини у випадку, якщо суд визнав її неосудною та небезпечною - незалежно від того, чи проходить людина лікування амбулаторно, чи в стаціонарі. Це закрило лазівку в законі, яка дозволила придбати зброю Чо Сін Хі.

Історія США знає немало випадків, коли озброєні особи відкривали вогонь по невинних людях в американських містах.

Один з останніх подібних трагічних інцидентів відбувся в березні 2005 року, коли американський школяр влаштував бійню в містечку Ред Лейк на півночі штату Міннесота поблизу канадського кордону. Він застрелив дев'ять людей і поранив 15, а потім наклав на себе руки.

До сумних рекордів за кількістю вбитих належить трагедія в школі міста Колумбіна (штат Колорадо), де в квітні 1999 року від рук двох підлітків загинули 12 однолітків і вчитель. Вбивці теж наклали на себе руки.

До трагічних подій 16 квітня найкривавішим інцидентом на території університетського містечка вважався випадок, що відбувся в Техасі в 1966 році, коли Чарльз Уїтмен забрався на оглядовий майданчик 28-го поверху міської башти з годинником і відкрив звідти вогонь по людях, що знаходилися на території університету штату. Злочинець встиг застрелити 16 людей, поки його самого не вбили поліцейські.

За чверть століття, в 1991 році, в тому ж штаті розігралася ще одна кривава драма, трагічним результатом якої став абсолютний рекорд за кількістю вбитих. Якийсь Джордж Хеннард в'їхав до кафе на пікапі, пробивши вітрину, і розстріляв людей, що знаходилися там. Загинуло 23 людини. Потім злочинець застрелився.

Одна з аудиторій Політехнічного університету Вірджинії, в якій розстріляли студентів, після ремонту
news.yahoo.com
Одна з аудиторій Політехнічного університету Вірджинії, в якій розстріляли студентів, після ремонту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: