Білі чоловіки частіше здійснюють масові вбивства у США. Криміналісти пояснили, чому так стається

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За 27 років у США зафіксували 111 нападів.

У Сполучених Штатах за одну добу сталося кілька кривавих нападів, жертвами яких стали 29 осіб, десятки були поранені. Патрік Крузіус організував розстріл людей у супермаркеті в Ель-Пасо, а Коннор Беттс відкрив вогонь біля бару в Огайо, вбивши, зокрема, і свою сестру. Він був застрелений поліцейськими. Їхні прізвища увійшли до переліку переважно білих чоловіків, які схильні до жорстокостей, пише Sky News.

Із 111 масових розстрілів у США від 1982 до травня 2019 року 107 було здійснено чоловіками. Три напади здійснили жінки, ще один випадок спільно організували чоловік і жінка у грудні 2015 року в Сан-Бернардіно.

За даними аналізу Statista, 62 винних в атаках були білими, 19 – чорношкірими, 10 – латиноамериканцями та вісім –азіатами. Незважаючи на те, що у тих, хто здійснює такі жахливі злочини, часто виникають міркування щодо психічного здоров’я, але все менше ведеться розмов про те, чи є гендер злочинця важливішою проблемою. Після того, як Ніколаса Круса обвинуватили за 17 пунктами справи про вбивства у середній школі у Паркленді, штат Флорида, у лютому 2018 року, Sky News поговорила з експертами про проблему. Професор Девід Вілсон, криміналіст Бірмінгемського міського університету, сказав: "Характеристика стрільців шкіл США? Чоловіки використовували законну вогнепальну зброю – як правило, напівавтоматичну; були колишніми учнями школи, на яку вони націлилися".

"Якщо ви подивитеся на мотивацію, про яку ми знаємо, то, здається, що чоловіки поводяться зі своїми катастрофічними втратами та самооцінкою гірше від жінок. Коли чоловік чи батько втрачає роботу або проходить через розлучення, його викидають із дому", – зазначив криміналіст.

"Їхній статус пов'язаний із професією, тому вони, здається, страждають більше психологічно, що, напевно, стимулює їх", – додав він.

стрілянина техас 4
Associated Press

За словами Вілсона, чоловіки також мають нерівноправний доступ до зброї та до опанування пістолетом і гвинтівкою. Професор додав, що чоловіки, як правило, мають менше підтримки за межами сім’ї та свого робочого місця, що може бути проблемою, якщо щось піде не так. "Чоловіки в усьому світі мають цей досвід, але вони не йдуть на масові вбивства. Причина полягає в тому, що у нас різні закони про зброю", – констатував він.

Одні з найбільших масових розстрілів у школах за останні роки включають стрілянину в Паркленді в середній школі Марджорі Стоунмен Дуглас, різанину у Сенді Гук та стрілянину в Ісла Віста.

Крус був звинувачений за 17 пунктами після розстрілу у своїй старій школі, з якої його вигнали з "дисциплінарних причин". Елліот Роджер убив шестеро людей та поранив 14, перед тим як застрелитись у своєму автомобілі на кампусі Ісла Віста у Каліфорнії 2014 року. 20-річний Адам Ланза вкрав зброю матері у їхньому будинку в Ньютауні, штат Коннектикут, 14 грудня 2012 року. Він загнав її автомобіль до початкової школи Сенді Гук, де навчався у дитинстві. За 11 хвилин він убив 20 дітей, шестеро дорослих та себе.

20 квітня 1999 року Ерік Гарріс та Ділан Клебольд напали на середню школу Коламбіна в Колорадо. Вони вбили 12 учнів та одного вчителя та розставили понад 100 вибухових пристроїв навколо школи. Вони вступили у перестрілку з поліцейськими на місці події, перш ніж вбили себе. За даними дослідницького центру Pew, жінки, які володіють пістолетом, швидше купують його в подальшому житті, і, швидше за все, через захист, який є єдиною причиною їхньої наявності, а не лише однією з причин. Дослідження центру також свідчать про те, що порівняно з чоловіками з однаковими політичними смаками жінки, які схиляються до республіканців, скоріше підтримують жорсткіші закони про зброю, особливо щодо продажу її тим, хто має проблеми з психічним здоров’ям.

Джеймс Алан Фокс, криміналіст Північно-Східного університету, сказав CNN: "Жінки, як правило, сприймають насильство як крайній захід, як механізм самозахисту. Вони застосовують насильство, якщо іншого виходу немає. Чоловіки, як правило, використовують насильство як зброю, щоб показати, хто господар".

Відео Смертної кари прокурори вимагають для техаського стрільця, який напередодні вбив 20 людей

Нині нападник перебуває за ґратами. Перед тим, як влаштувати бійню у місті на кордоні з Мексикою, він розмістив в Інтернеті антимігрантський маніфест. Тож прокурори розслідують справу як "внутрішній тероризм". За лічені години після стрілянини в Техасі інший чоловік, якому було 24, відкрив вогонь по відвідувачах нічного клубу штату Огайо. Він вбив дев'ятьох, зокрема, і власну сестру.  

Смертної кари прокурори вимагають для техаського стрільця, який напередодні вбив 20 людей

Масові розстріли йшли за зразком останніх років, коли злочин здійснює чоловік, який, як правило, зосереджується на загрозах своїй мужності. Були припущення, що Крусу розбило серце розставання з дівчиною і він вступив у бійку з її новим хлопцем. Стівен Паддок, який вбив себе після відкриття вогню зі свого готельного номера на концерті в Лас-Вегасі в жовтні, мав подругу, але був відомий як "самітник". Дівчина розповіла, що він віддалявся в останні роки їхніх стосунків. Омар Матін, який здійснив стрілянину в нічному клубі Орландо, був описаний його колишньою дружиною як "психічно нестабільний". Жінка заявляла про претензії через зловживання під час їхнього шлюбу. Єдина нещодавня стрілянина за участю чоловіка та жінки була здійснена в Сан-Бернардіно у грудні 2015 року, коли чоловік та дружина Саєд Фарук та Ташфін Малік відкрили вогонь у внутрішньому регіональному центрі. Хоча були вказівки, що вони певною мірою радикалізувалися, Фарук також мав скарги на робочому місці.

Залиште свій коментар

Вибір редакції