Били струмом і прив'язували до батарей. Чоловіки із Чечні розповіли про тортури через гомосексуальність

Чоловіки на момент розповіді уже втекли з переважно мусульманського регіону, де гомосексуалізм вважається злочином.

Довє чоловіків із Чечні, які зазнали тортур та переслідувань через свою нетрадиційну сексуальну орієнтацію, розказали в коментарі Reuters про свої страждання.

Справжні імена осіб не розголошуються. Чоловіки на момент розповіді уже втекли з переважно мусульманського регіону, де гомосексуалізм вважається злочином.

Один з чоловіків на ім'я Анзор, розповів, що його у лютому затримали поліцейські, коли він їхав в компанії інших чоловіків із чеченського села до столиці республіки Грозний.

"У одного хлопця там вони знайшли якісь ліки. У мене вони побачили ... якісь браслети, якісь кільця ... Один зняв з мене ці браслети і кільця. І каже:" Ти що, з цих? Ти - голубий?", - і почали мене бити", - розповів чоловік.

Після цього його змусили зав'язати провід на мізинець ноги й руки, і били струмом.

Другого чоловіка, який представився Рамзаном, затримали поліцейські у квітні. Вони вимагали від нього, щоб він видав інших гомосексуалів, із якими контактував. Після відмови його побили. Утім від тортур Рамзана врятувало те, що він заявив, що його дядько працює в силових структурах. Проте правоохоронці здали його рідним, а ті вивезли його до села й прикували чоловіка наручниками до батареї.

"Залишалося тільки мене прибрати, тому що ганьба для військових, для сім'ї військових, для досить великої родини, у нас заведено лише так вирішувати", - розповів він.

Звільнитися з "полону" йому допомогла сестра.

Видання зазначає, що не змогло незалежно підтвердити розповіді обох чоловіків, однак вони відповідають тому, про що розповідають інші джерела.

Нагадаємо, раніше "Нова газета" опублікувала розслідування під назвою "Вбивство честі", в якому говориться, що в Чечні здійснюють масові затримання жителів з нетрадиційною сексуальною орієнтацією, зараз відомо більше сотні затриманих осіб як представників ЛГБТ, так і тих, яких підозрюють у нетрадиційній сексуальній орієнтації. Своєю чергою, у коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання "Новая газета" Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час "зачисток" ЛГБТ-спільноти, влаштованих силовиками, було вбито близько 30 чоловіків.

Своєю чергою глава Чечні Рамзан Кадиров 19 квітня в ході зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним у Кремлі спростував повідомлення про затримання і вбивства мирних громадян в республіці.

Пізніше муфтій Чечні Салах-хаджі Межиєв заявив, що журналістів "Нової газети", які причетні до статтей про переслідування геїв в Чечні наздожене "відплата Аллаха", а прокуратура та інші правоохоронні органи Чечні організували перевірки після публікації в "Новій газеті" інформації про масові викрадення людей в республіці.

ВідеоВашингтон занепокоєний катуванням гомосексуалістів у Чечні

Залиште свій коментар