Білий дім: Росія і США ще не поставили крапку в переговорах щодо СНО

У відповідь на заяву Росії щодо узгодження документів для підписання договору по СНО, Сполучені Штати заявили, що зарано говорити про остаточне погодження всіх питань.

У середу, 24 березня, офіційний представник Білого дому Роберт Гіббс заявив, що Росія і США близькі до підписання договору по СНО, але говорити про остаточне узгодження всіх питань поки рано.

"Ми близькі до завершення роботи над договором, але робота поки не завершена ... Президентам потрібно поговорити", - сказав Гіббс. За його словами, протягом найближчих кількох днів Барак Обама і Дмитро Мєдвєдєв обговорять це питання.

При цьому представник Білого дому відзначив, що підписання договору, ймовірно, відбудеться у Празі.

Нагадаємо, у середу, 24 березня, представник Кремля, що побажав залишитися неназваним, повідомив, що всі документи для підписання договору зі стратегічних наступальних озброєнь узгоджені.

У липні минулого року президенти Росії і США Дмитро Мєдвєдєв і Барак Обама доручили зафіксувати в новому договорі про СНО скорочення боєзарядів до 1500-1675 одиниць, а граничні рівні для стратегічних носіїв - в межах 500-1100 одиниць. Раніше російські ЗМІ повідомляли, що сторони прийшли до рішення скоротити кількість ядерних носіїв до 700-750.

Термін попереднього договору - СНО-1, що діяв з 1994 року, закінчився 5 грудня 2009 року. Угода зобов'язувала Москву і Вашингтон скоротити стратегічні ядерні сили з 10 тисяч боєголовок у кожної зі сторін до шести тисяч, що і було свого часу зроблено.

Як повідомлялося, 20 березня держсекретар США Гілларі Клінтон заявила, що парламентери в Женеві завершують роботу над останніми елементами договору про СНО, і у Вашингтоні сподіваються, що церемонія підписання між президентами Мєдвєдєвим і Обамою відбудеться на початку квітня.

Читайте також:

Кремль погодив всі документи для підписання договору з США про озброєння

Янукович запросив Росію та США підписати історичну угоду про роззброєння в Києві

США пообіцяли не форсувати переговори з Росією про обмеження озброєння

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: