Білий дім може призупинити роботу уряду через суперечки про кордон з Мексикою

Дата публікації
Перегляди
951
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Білий дім може призупинити роботу уряду через суперечки про кордон з Мексикою

Фото: visualhunt.com/frank1030

Призупинення роботи низки установ може відбутися 22 грудня.

Американський Білий дім і ряд федеральних відомств почали завчасну підготовку до можливого припинення роботи уряду через відсутність розуміння між демократами і республіканцями щодо безпеки кордону, пише "Вашингтон пост".

Видання зазначає, що призупинення роботи низки установ може відбутися 22 грудня, за три дні до католицького Різдва, якщо республіканцям на чолі з Дональдом Трампом не вдасться прийти до порозуміння з демократами навколо фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

Так, представники Демократичної партії США не згодні з пропозицією республіканців виділити $ 5 млрд на реалізацію проекту. "Ми плануємо зробити все необхідне для будівництва стіни на кордоні", - заявив в інтерв'ю Сі-Бі-Ес старший радник в Білому домі Стівен Міллер.

У той же час лідер меншості в Сенаті Чарльз Шуммер заявив, що президент США Д. Трамп "не отримає стіну в будь-якій формі". Демократи пропонують закласти на будівництво загороджень і бар'єрів $ 1,3 млрд.

Відповідно до думки аналітиків, опитаних виданням, мова може йти про часткову, а не повної зупинку роботи уряду, яка торкнеться правоохоронних установ, установ з питань нацбезпеки, і вона може тривати кілька днів, а то й тижнів.

Раніше Трамп пригрозив лідерам Демократичної партії припиненням роботи уряду в ході зустрічі, присвяченій будівництву стіни на кордоні з Мексикою.

"Якщо у нас не буде безпеки на кордоні, ми зупинимо роботу уряду", - заявив Трамп на відкритій для преси зустрічі з лідером демократів в сенаті Чаком Шумером і лідером демократів в палаті представників конгресу США Ненсі Пелосі.

У відповідь Шумер і Пелосі закликали президента знайти інше рішення, а Шумер відзначив, що "не слід зупиняти роботу уряду через розбіжності".

Державне фінансування ряду відомств в США припиняється 21 грудня. Призупинення роботи уряду в США відбувається, коли Конгрес не приймає або президент не підписує законопроект про асигнування для роботи міністерств, відомств і програм.

На кордоні з Мексикою люди вимагали припинити затримання і депортацію біженців

На кордоні з Мексикою люди вимагали припинити затримання і депортацію біженців

Раніше міністерство внутрішніх справ Мексики заявило, що країна, починаючи з 19 жовтня, вислала 11 тис. громадян країн Центральної Америки. У повідомленні також йдеться, що понад 1,9 тис. з них були учасниками "караванів".

Влада Мексики не виключає, що до кінця цього року можуть вислати з країни до 100 тис. мігрантів з центральноамериканських країн, заявили в міністерстві.

Раніше шеф Пентагону Джеймс Меттіс заявив, що Білий дім надав його відомству більше повноважень для захисту співробітників Бюро митного і прикордонного контролю на південному кордоні країни.

Однак у той же час міністр оборони США Меттіс заявив, що не планує створювати табори змісту для мігрантів. Зараз на південному кордоні США розгорнуто близько 5,8 тис. військових, які активно працюють над тим, щоб створити інженерні загородження, зокрема, з колючого дроту, а також інші перешкоди вздовж кордону. Меттіс підкреслив, що військовий персонал не буде виконувати правоохоронних ролей, що заборонено законом.

Нагадаємо, 9 листопада президент Дональд Трамп підписав розпорядження, яке забороняє надавати притулок тим мігрантам, хто потрапив на територію США незаконно, у зв'язку з ситуацією на південному кордоні США і тимчасовими надзвичайними заходами американської влади у сфері міграції.

У відповідь на це правозахисна організація "Американський союз громадянських свобод (ACLU) подала в суд на адміністрацію Дональда Трампа з вимогою скасувати указ про заборону на надання притулку нелегальним іммігрантам.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
951
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація