Білий дім не дозволив Держдепу засудити захоплення українських кораблів Росією – експомічник Волкера

Дата публікації
Перегляди
1934
Білий дім не дозволив Держдепу засудити захоплення українських кораблів Росією – експомічник Волкера

Дипломат дав свідчення у справі щодо імпічменту Трампа.

Білий дім заблокував оприлюднення заяви Держдепу США про засудження Росії за захоплення українських кораблів у Керченській протоці у листопаді 2018 року.

Про це йдеться у свідченнях Крістофера Андерсона, колишнього старшого помічника ексспецпредставника США щодо України Курта Волкера, передає The Guardian.

"У той час як мої колеги з Державного департаменту швидко підготували заяву, в якій засуджували Росію за її ескалацію, вищі посадові особи в Білому домі заборонили її оприлюднювати", - йдеться у письмовій версії свідчень Андерсона у справі щодо  імпічменту президента США Дональда Трампа. 

"Посол Волкер підготував твіт із засудженням дій Росії, який я опублікував в його акаунті", – сказав дипломат.

В умовах мовчання з Білого дому тодішній посол США в ООН Ніккі Хейлі засудила поведінку Росії, після чого державний секретар Майк Помпео послідував її прикладу. Трамп висловив стурбованість, але не звинувачував Москву.

Андерсон та його наступниця на роботі в Україні Кетрін Крофт розповіли конгресменам про роль, яку відіграв особистий адвокат Трампа Руді Джуліані у тому, щоб перешкоджати зусиллям Держдепу щодо підтримки президента Володимира Зеленського перед лицем російської інтервенції на сході України.

У своїх свідченнях Андерсон цитував колишнього радника з національної безпеки Джона Болтона: "Джуліані був ключовим голосом з президентом щодо України, що може стати перешкодою для посилення залучення Білого дому".

Через українсько-американський скандал Курт Волкер втратив уже другу роботу

Через українсько-американський скандал Курт Волкер втратив уже другу роботу