Перейти до змісту
Білл Гейтс виділив 10 мільярдів доларів на вакцини

Білл Гейтс виділив 10 мільярдів доларів на вакцини

Білл та Мелінда Гейтс закликали вкладати гроші у розробку та постачання до бідних країн нових вакцин, і першими подали приклад.

Співзасновники та співголови найбільшого приватного добродійного фонду у світі Білл Гейтс та його дружина Мелінда оголосили про намір вкласти 10 мільярдів доларів в розробку нових вакцин та їх постачання до бідних країн.

Як заявило подружжя Гейтс під час Світового економічного форуму в Давосі, внески будуть зроблені протягом найближчих десяти років.

Філантропи впевнені, що фінансова криза може призвести до того, що нікому буде боротися з епідеміями в бідних країнах. А збільшення інвестицій у вакцини з боку урядів розвинених країн і приватного сектора обернеться істотним зниженням рівня дитячої смертності.

За даними The Wall Street Journal, в даний час добродійний фонд Bill&Melinda Gates Foundation витрачає 800 тисяч доларів на рік на розробку вакцин. У Давосі Гейтс закликав інших меценатів приєднатися до нього в цій ініціативі. Цікаво, що буквально напередодні він звинуватив прем'єр-міністра Італії Сильвіо Берлусконі в тому, що той витрачає більше грошей на боротьбу з облисінням, ніж на допомогу бідним країнам.

За підрахунками експертів, якщо слаборозвинені країни матимуть 90% необхідних від смертельно небезпечних захворювань вакцин (у тому числі від гострої діареї і пневмонії), це допоможу врятувати життя 7,6 мільйонам дітей у віці до 5 років протягом найближчого десятиріччя.

Забезпечення новою вакциною від малярії до 2014 року може збільшити кількість врятованих ще на 1,1 млн. Якщо будуть розроблені та поставлені до лікарень вакцини від інших захворювань, наприклад туберкульозу, може бути врятовано ще більше дітей

На сьогодні фонд Гейтса вже вклав 4,5 млрд доларів у створення вакцин від малярії, ротавірусної інфекції та СНІДу.

Окрім оплати медичних досліджень серйозних інвестицій вимагає інфраструктура. Африканським країнам катастрофічно не вистачає холодильного устаткування для перевезення і зберігання вакцин.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 20% всіх смертельних випадків у світі припадають на дітей до 5 років. Серед основних причин смерті ротавірусна інфекція і малярія посідають третє і четверте місце (після неонатальної смертності і наслідків ВІЛ-інфекції).

Читайте також:

Білл Гейтс порадив Обамі не втручатися в економіку

Рада Європи назвала свинячий грип аферою століття

Щороку від пневмонії у світі помирають 1,8 мільйона дітей

Огляд смертельних епідемій останніх років

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин