Білорусь буде забирати газ, призначений для Європи

Мінськ пригрозив Москві відбором газу з експортної газотранспортної системи у відповідь на обмеження постачань блакитного палива "Газпромом" на 30%.

 Білорусь пригрозила почати відбирати газ з експортної газотранспортної системи після того, як "Газпром" збільшив обмеження постачань газу Білорусі за борги з 15% до 30%.

Про це повідомив офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

"Сьогодні вранці (22 червня – ред.) "Газпром" отримав лист від першого віце-прем'єра Білорусії Володимира Семашка, в якому йдеться, що у випадку подальшого зниження поставок газу в Білорусію вони зроблять дії, пов'язані з відбором газу з експортної газотранспортної системи для задоволення потреб народного господарства Білорусії ", - сказав Купріянов.

У даному листі "ніяких конкретних пропозицій з погашення Білорусією боргу за поставлений газ немає", додав Купріянов.

За даними "Газпрому", борг Білорусі за газ складає 192 мільйони доларів і може вирости до 500 мільйонів доларів до кінця року.

"Газпром" збільшив обмеження постачань газу Білорусі за борги з 15% до 30%. Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв 22 червня доручив "Газпрому" приступити до обмеження постачань газу Білорусі, продовжуючи при цьому консультації з Мінськом щодо врегулювання боргу. О 09:00 за київським часом "Газпром" приступив до обмеження постачань. Повідомлялося, що ліміт обмеження спочатку складе 15% від добової норми, потім поступово буде збільшений до 85%.

Російський прем'єр-міністр Володимир Путін, тим часом, заявив про можливість перекинути транзитні потоки з газопроводу Ямал - Європа у газотранспортну систему України.

Читайте також:

"Газпром" ще більше урізав постачання газу Білорусі

"Газпром" відмовився надати Білорусії відстрочку для оплати газу

Білорусь назвала термін погашення газової заборгованості

"Газпром" звинуватив Білорусь в виникненні у Росії боргу з транзиту газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: