Білорусь готова закрити кордони з Росією

"Молочна війна" між Мінськом та Москвою набирає обертів. Білорусь бойкотує саміт ОДКБ, а тепер каже про можливість введення контролю на кордоні з РФ.

Білоруська делегація бойкотує саміт організації з Колективного договору безпеки (ОДКБ), який проходить 14 червня в Москві. Водночас Мінськ заявляє, що білоруські прикордонники готові в разі потреби у найкоротші терміни ввести на кордоні з Росією митний та прикордонний контроль.

Офіційна причина "демаршу" білоруської сторони – заборона РФ на ввезення в країну білоруського молока та інших молочних продуктів. Крім того, прикордонники нарікають на неадекватність охорони кордонів з боку Росії.

За словами високопоставленого представника Держприкордонного комітету Білорусі Івана Бондаренка, наразі "компетентним службам поставлені завдання з опрацьовування порядку введення на білоруській стороні елементів прикордонного і митного контролю, адекватних російському варіанту".

Він зауважив, що на сьогодні "виникає парадоксальна ситуація, коли на кордоні з державами Євросоюзу і Україною громадяни перетинають держкордон протягом 10-15 хвилин, а на кордоні з Росією вони вимушені простоювати декілька годин".

У що ще виллється "молочна війна" країн, невідомо. Глава Росспоживнагляду Геннадій Оніщенко підтвердив, що жодних послаблень для молочної продукції з Білорусі не буде, поки постачальники не оформлять всі необхідні документи.

Зазначимо, що відносини Росії та Білорусі останнім часом і без того погіршали. Президент Білорусі Олександр Лукашенко публічно заборонив своєму уряду "кланятися Росії" та просити в сусідньої держави грошову підтримку.

Міністра фінансів РФ Олексія Кудріна, який перед цим висловив сумніви в платоспроможності Білорусі, Лукашенко порівняв з "відморозками" та порадив тому полікуватися.

Водночас Мінськ налагоджує стосунки з Євросоюзом. Наприкінці квітня 2009 року Лукашенко вперше за 14 років відвідав Європу. А нещодавно, на зустрічі з міністром закордонних справ Словенії, "бацька" заявив, що зближення республіки з ЄС є його давнім стратегічним курсом.

Читайте також:

Лукашенко відмовився їхати до Москви через "молочну війну"

Між Росією та Білоруссю розгорілася "молочна війна"

Лукашенко: Білорусь завжди прагнула зблизитися з ЄС

План виходу з кризи від Лукашенка: працювати цілодобово, не їсти та не спати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: