Білорусь готова зняти десятирічне обмеження на кількість дипломатів США в Мінську - ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Офіційного підтвердження інформації поки що немає.

Білорусь збирається зняти обмеження на кількість американських дипломатів в Мінську.

Про це повідомляє журнал Foreign Policy, посилаючись на власні дипломатичні джерела.

За даними видання, про відповідне рішення представникам США повідомив телефоном міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей.

"Це великий крок. Це початок відлиги", - прокоментував рішення один із американських чиновників.

Як зазначає видання, від березня 2008 року Білорусь скоротила дипломатичний штат посольства США в Мінську з 35 до 5 осіб. Нинішнє ж зняття обмежень може бути пов’язане з конфліктом президента Білорусі Олександра Лукашенка з російською владою. 

Своєю чергою у міністерстві закордонних справ Білорусі відмовилися коментувати питання зняття обмежень.

"Ми можемо підтвердити факт кількох телефонних розмов, які відбулися останнім часом між керівництвом Міністерства закордонних справ Білорусі і Державного департаменту США. Згідно з правилами дипломатичної етики, детальний зміст цих розмов не розголошується", - сказав начальник управління інформації та цифрової дипломатії - прес-секретар МЗС Білорусі Анатолій Глаз, уточнивши, що під час розмов сторони обговорювали різні аспекти білорусько-американських відносин, зокрема, можливість їхнього поліпшення, пише БЕЛТА.

Нагадаємо, раніше Лукашенко натякнув на втрату Росією союзника в особі Білорусі, поклавши відповідальність за це на Кремль.

Перед цим Лукашенко назвав розмови щодо майбутнього приєднання Білорусі до Росії такими, що не відповідають дійсності і є "притягнутими за вуха". Білоруський лідер нагадав, що колись Росія відмовилася створити союзну державу зі спільною конституцією, валютою тощо. Він додав, що союз може базуватися тільки на рівних правах.

Залиште свій коментар

Вибір редакції