Білорусь готується до мораторію на смертну кару

У 2008 році смертна кара в країні була застосована лише до двох осіб.

В Білорусі найближчим часом можуть відмінити смертну кару. Про це в середу повідомив заступник голови Верховного суду Білорусі Валерій Калінкович. "Ми, по суті, підійшли до мораторію на смертну кару", - сказав Калінкович. За його словами, "страта в 2008 році була застосована до двох осіб".

Разом з тим Калінкович зазначив, що "питання про скасування смертної кари не знаходиться в компетенції Верховного суду". Він також повідомив, що в 2008 році довічне покарання в місцях позбавлення волі "було призначене 5-7 особам".

Представник Верховного суду підкреслив, що в Білорусі знижується кількість судових вироків, пов'язаних з позбавленням волі. Так, позбавлення волі минулого року було призначене 15 тисячам осіб, або 22,6% засуджених.

За словами Калінковича, в Білорусі знижується кількість тяжких і особливо тяжких злочинів, у зв'язку з цим суди орієнтовані на альтернативні позбавленню волі покарання. Їх у білоруському законодавстві 10, не враховуючи страти.

Варто зазначити, що Білорусь - єдина європейська держава, де до цих пір існує страта. Правозахисники вже давно закликають Мінськ відмовитися від цієї міри покарання. Офіційних даних щодо числа страчених в країні немає. За наявними оцінками, з 1991 року за вироками білоруських судів було страчено близько 400 осіб.

Рішення про відміну смертної кари може бути одним з кроків назустріч Євросоюзу, з яким у Мінська останнім часом налагоджуються стосунки. Так, минулого тижня лідери країн ЄС ухвалили приєднання Білорусі до проекту "Східне партнерство", який передбачає політичне та економічне зближення з Євросоюзом.

Читайте також:

Лукашенко в Сочі зустрівся із президентом Абхазії

Євросоюз визнав Лукашенка своїм партнером

Мєдвєдєв умовив Лукашенка не брати кредит на 100 млрд. рублів і визнати Південну Осетію

В Білорусі зарплату почали видавати цибулею

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: