У Білорусі хочуть президентом свого Януковича

Білоруські опозиціонери в один голос проголошують готовність співпрацювати з Росією, а модель влади Януковича вважають найбільш прийнятною для себе.

Опозиційні кандидати в президенти Білорусі вважають, що їм потрібен "свій Янукович" замість Лукашенка.

"На пострадянському просторі з'явилася цікава модель, представлена Віктором Януковичем. Він проголошує рух до Євросоюзу, демонструючи миттєве покращення відносин з Росією", - сказав Андрій Санніков, в минулому міністр закордонних справ і вхожий в європейські структури політик.

Лідер руху "За європейську Білорусію", Санніков має намір висуватися на вибори президента Білорусі.

Жорстка позиція Москви по відношенню до Лукашенка здається опозиції гарною обставиною і можливістю зближення критеріїв Москви і Заходу в оцінці білоруської політики.

"Це новий і досить несподіваний чинник. Раніше завжди здавалося, що Росія зацікавлена в тому, щоб у Білорусії була диктатура. Однак Лукашенко, виманюють гроші під порожні обіцянки, в якості партнера сьогодні не влаштовує нікого", - вважає Санніков.

Опозиціонери заявляють, що готові запропонувати Росії новий сценарій розвитку двосторонніх відносин, заснований на добросусідство і прагматизмі, а не ідеологічній догматиці радянських часів.
"Погіршення політичних контактів, які склалися між Мінськом і Москвою, напередодні виборів разом з послабленням економіки Білорусії в порівнянні з 2006 роком створюють принципово інший фон нинішньої кампанії", - сказав Андрій Вардомацький, керівник дослідницької лабораторії "Новак".

Націоналістичні кандидати, розігрують карту "змови Москви", мають достатньо примарні шанси, оскільки найбільш антиросійським політиком Білорусії виглядає сам Лукашенко, вважають багато аналітиків.

"Людина, яка не може домовлятися з головним союзником - Росією, в очах білоруського електорату не може бути лідером країни. Назріло перезавантаження відносин з Росією", - вважає Вардомацький.

Дружбу з Росією обіцяють навіть політики, які тяжіють до націоналістичного крила - як лідер руху "За Свободу" Олександр Мілінкевич, який вже другий раз висувається на вибори в ролі опонента Лукашенко.

Дата виборів президента Білорусії може бути призначена 7 вересня, самі вибори повинні відбутися не пізніше лютого 2011 року.

Зазначимо, що позиція давно не дає Лукашенку жодних шансів на виборах. Андрій Санніков передрік протягом найближчого півроку серйозні зміни у владі в республіці.

"Ситуація зараз унікальна: найглибша економічна криза, відсутність у влади вирішення пов'язаних з нею проблем. Розбіжності в уряді, керівництві тільки підкреслюють, наскільки глибока ця криза. До того ж змінилася роль Росії, не помічати яку і не використовувати для зміни ситуації неможливо", - заявив політик.

Читайте також:

Білоруси помстилися за Лукашенка, поглумившись над "Ладою" Путіна

Лукашенко побачив російський слід у пожежі біля посольства РФ у Мінську

Лукашенко змінив дату свого народження

У Білорусі передрекли зміну режиму в країні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: