Білорусь може отримувати нафту через латвійські порти - прем'єр Латвії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Країни домовляються про співпрацю.

Прем'єр-міністр Латвії Крішьяніс Каріньш підтвердив можливість поставок нафти до Білорусі через латвійські порти. Про це він розповів після зустрічі з президентом Білорусі Олександром Лукашенком, передає видання БЕЛТА.

"Говорячи про економічні відносини, транспорт, логістика - найбільш логічний шлях (для їхнього розвитку - ред.), де у нас вже присутні відносини", - підкреслив глава уряду Латвії.

За його словами, латвійська сторона бачить великий простір для розвитку співпраці. "З одного боку, можна експортувати з Білорусі через латвійські порти нафтопродукти. Але можна обговорювати і іншу можливість - імпорт нафти з усього світу через Латвію в Білорусь. Ми обговорюємо вже такі можливості. Звичайно, компаніям потрібно досліджувати це питання, тому що бізнес повинен бути взаємовигідним. Тут ми бачимо великі можливості для Латвії і Білорусі ", - заявив Каріньш.

Латвійський прем'єр підкреслив, що для його уряду вкрай важливо працювати над поліпшенням відносин з Білоруссю і робити їх більш міцними.

Нагадаємо, 10 січня повідомлялося, що президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав указ, згідно з яким запроваджується екологічний податок на транзит нафти трубопроводами, які проходять через територію країни.

14 січня перший віцепрем'єр Білорусі Дмитро Крутий заявив, що Білорусі не подобаються умови російських компаній і тому вона шукає альтернативи постачання нафти. Зокрема, Мінськ направив відповідні пропозиції Україні, Азербайджану, Казахстану, Польщі та країнам Балтії.

Відео Лукашенку не вдалося вмовити Путіна не підвищувати ціну на газ для Білорусі

Мінськ обурений, адже газ білоруси вже отримують вдвічі дорожче, ніж російські споживачі, і втрати через це складуть 10 мільярдів доларів за 5 років. Москва на поступки не йде. В обмін на привабливі цінники росіяни пропонують Білорусі те, що вони називають "глибокою інтеграцією". 

Лукашенку не вдалося вмовити Путіна не підвищувати ціну на газ для Білорусі

Залиште свій коментар

Вибір редакції