Білорусь отримає 3 млрд євро, якщо проведе чесні вибори

Польща від імені Євросоюзу пообіцяла Білорусі "значну фінансову допомогу" - якщо Олександр Лукашенко дасть провести в країні вільні і чесні вибори.

У разі проведення чесних і прозорих президентських виборів Білорусь може розраховувати на європейську фінансову допомогу в розмірі 3 млрд євро протягом найближчих трьох років.

"За нашими підрахунками, у разі проведення чесних виборів, Білорусь могла би більш тісно співпрацювати з Європою і отримати з різних джерел близько 3 млрд євро", - повідомив глава МЗС Польщі Радослав Сікорський на зустрічі з президентом Білорусі Олександром Лукашенком в Мінську.

Сікорський підкреслив, що минулі вибори в Білорусі такими не були.

"Для мене чесні вибори - це вибори, результат яких не відомий заздалегідь", - зазначив польський міністр.

"Наприклад, Молдова - країна набагато менша, ніж Білорусь, але в найближчі два роки вона отримає 2 млрд євро від Міжнародного валютного фонду, Європейського банку розвитку, в рамках програми Сусідства. Білорусь могла б розраховувати на більшу допомогу", - пояснив Сікорський.

Глава МЗС Німеччини Гідо Вестервелле, який також був присутній на зустрічі, додав, що вільні вибори означають можливість вільно і безперешкодно пропагувати свої ідеї.

У відповідь Олександр Лукашенко заявив, що сам зацікавлений у проведенні вільних і прозорих виборів.

"Хочу вас запевнити в тому, що вибори пройдуть "без сучка і задоринки". Як чинний президент хочу запевнити вас, що вибори пройдуть за найдемократичнішими стандартам", - пообіцяв він.

"Легітимність виборів для нас важливіша, ніж для будь-кого у світі. Ми зацікавлені в тому, щоб вибори пройшли легітимно, і до нас не було жодних питань", - підкреслив Лукашенко.

Польський міністр зауважив, що в такому разі він "ловить на слові президента Білорусі, що ці вибори будуть не такими, ніж попередні".

Вибори в Білорусі призначені на 19 грудня. Причому чинний глава держави Олександр Лукашенко, який балотуватиметься вже вчетверте, став кандидатом з порушенням закону - він мав прийти в ЦВК особисто, однак заявку замість нього подавав міністр освіти країни Олександр Радьков.

Читайте також:

Лукашенко: Мєдвєдєв віддав команду мене "мочити"

Лукашенко: ми схопили кур'єра з Росії, який віз гроші для опозиції

У Білорусі хочуть президентом свого Януковича

Лукашенко став кандидатом у президенти з порушенням закону

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: