Білорусь підвищила тарифи на транзит нафти

Білорусь підвищила ціни на транзит нафти своєю територією майже на 13%. Зміни погоджено з Росією.

Білорусь з 1 липня підвищила тариф на транспортування нафтопродуктів через свою територію по магістральних нафтопродуктопроводах до 1,6 долара за тонну на 100 кілометрів.

Про це повідомив представник міністерства економіки республіки, зазначивши, що ціни підвищені на 12,7%.

Він додав, що постанова прийнята відповідно до угоди між урядом Білорусі й урядом Росії про взаємодію при експлуатації магістральних нафтопродуктопроводів, розташованих на території Білорусії, від 8 червня 2004 року.

Тариф на транзит нафтопродуктів по території Білорусії 1 січня 2010 року був підвищений на 4,4% і склав 1,42 долара за тонну нафтопродуктів, переміщених на 100 кілометрів.

Транспортування російських нафтопродуктів по території Білорусії здійснює компанія "Захід-Транснафтопродукт" - дочірнє підприємство російської АК "Транснафтопродукт".

Нагадаємо, що напередодні російський "Газпром" визнав наявність боргу перед Білоруссю за транзит газу територією республіки. Як повідомив перший віце-прем'єр Білорусі Володимир Семашко, цей борг становить 32 мільйони доларів.

На 1 липня було заплановано підписання угоди про транспортування газу.

До цього невизнання боргу за транзит з боку Росії та наявність боргу з боку Білорусі призвело до так званої "газової війни" . "Газпром" урізав постачання палива Білорусі, натомість Олександр Лукашенко пригрозив перекрити прокачування російського газу до Європи. Утім, після виплати коштів з обох сторін ситуація нормалізувалася.

Читайте також:

Лукашенку дали п'ять днів на вступ до Митного союзу з Росією

Росія визнала 32-мільйонний борг перед Білоруссю

Лукашенко попередив, що Росія може втратити Білорусь

Лукашенко наказав знайти альтернативу російському газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: