Білорусь побудує АЕС

Білорусь веде переговори з російським «Росатомом» і однією з французьких компаній про їх можливу участь в будівництві атомної електростанції.

Білорусь веде переговори з російською компанією «Росатом» і однією з французьких компаній про їх можливу участь в будівництві атомної електростанції на білоруській території.

АЕС
Атомна електростанція (Фото: tags.nnm.ru)

Як передає білоруська служба радіостанції «Свобода», про це повідомив керівник Департаменту по нагляду за безпекою в промисловості і атомній енергетиці Міністерства з надзвичайних ситуацій Білорусі Олексій Щеглов.

За його словами, Білорусь приступить до будівництва АЕС в 2008 році. «До 2018 року Білорусь вже матиме власну станцію», - сказав Щеглов.

Представник білоруського МНС також повідомив, що зараз в Могилевській області вивчаються два майданчики для розміщення станції – Краснопольська і Кукшинівська (майданчики знаходяться на відстані 30 кілометрів один від одного).

Разом з тим, на думку Щеглова, при будівництві першої АЕС можуть виникнути деякі труднощі. «На майданчику, де планується будівництво АЕС, є поклади крейдяних відкладень, і є сумніви, чи витримає ґрунт вагу реактора», - пояснив він, додавши, що подібні складнощі виникли і в Україні при будівництві Хмельницької АЕС, проте всі вони успішно вирішуються.

«Крейдяні відкладення там знаходяться на глибині 30 метрів і вже пробурено близько 11 тисяч свердловин для закачування бетону, щоб укріпити ґрунт», - повідомив Щеглов.

Представник МНС Білорусі також спростував чутки, що будівництво АЕС на Краснопольському майданчику вже розпочато. «Остаточно рішення про вибір майданчика не ухвалене», - уточнив він.

Як повідомляв УНІАН, раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв про намір побудувати першу атомну електростанцію на білоруській території вже до 2015 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: