Білорусь подала на Росію до суду через нафтові мита

Білорусь звернулася з позовом до суду щодо правомірності стягування вивізних митних зборів на продукти переробки нафти і нафтохімічну сировину.

Міністерство юстиції Білорусі звернулося до Економічного суду СНД, що виконує функції суду ЄврАзЕС, з позовною заявою з питання, що стосується правомірності стягування вивізних митних зборів на продукти переробки нафти і нафтохімічну сировину, що поставляються з Росії до Білорусі.

У Мін'юсті відзначили, що з 1 січня 2010 продукти переробки нафти, в тому числі нафтохімічної сировини, що поставляються з Росії в Білорусь, обкладаються вивізним митом. "На неодноразові звернення білоруської сторони за поясненням правових підстав подібних дій виразних відповідей від російської сторони досі не отримано", - сказано в повідомленні.

Між тим застосування вивізних митних зборів на продукти переробки нафти, що використовуються в якості хімічної сировини у безперервних виробничих процесах, серйозно ускладнило, а за окремими позиціями - призвело до повного припинення постачань таких нафтопродуктів на нафтохімічні підприємства Білорусі. "По суті, це означає загрозу повної зупинки роботи ряду найбільших підприємств нафтохімічного комплексу Білорусі, що мають тісні коопераційні зв'язки, в тому числі і з аналогічними підприємствами Росії", - констатували в прес-службі Мін'юсту.

Білорусь є єдиною державою - учасницею Митного союзу, щодо якого Росія застосовує даний підхід. У Мін'юсті додали, що питання про правомірність і законності подібних дій російської сторони неодноразово ставали предметом переговорів і консультацій на всіх рівнях і у всіх форматах. У сформованій ситуації білоруська сторона не бачить іншого способу захисту своїх законних прав та інтересів, окрім звернення до міжнародних судових інстанцій.

Читайте також:

Путін зрозумів, чому Білорусь не визнає незалежність Абхазії

Росія, Білорусь та Казахстан хочуть перейти на єдину валюту

Мєдвєдєв доручив приєднати Україну до Митного союзу Росії, Казахстану та Білорусі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: