Білорусь погрожує Росії виходом з митного союзу

У Мінську вважають, що високі експортні мита на російську нафту для Білорусі зводять нанівець участь республіки у митному союзі "трійки".

У білоруських урядових колах вважають безглуздим участь Білорусії в митному союзі "трійки" (Білорусія, Росія та Казахстан) у випадку збереження російських експортних мит на нафту для республіки.

Про це заявив представник органів держуправління Білорусії, близький до білорусько-російських нафтових переговорів.

"Висновок торгівлі нафтою за межі конфігурації митного союзу створює небезпечний прецедент. За цим може послідувати бажання аналогічним чином вчинити з газом, електроенергією, а, можливо, і з іншими, вже не сировинними, товарами", - вважає представник органів держуправління.

На його думку, підсумком такої політики винятків товарних груп стане "деформація та ущербність" митного союзу.

"Нові підходи Російської Федерації до умов торгівлі нафтою з Білоруссю в 2010 році, позначені російською стороною незадовго до Нового року, серйозно підривають узгоджену конструкцію митного союзу "трійки", - вважає джерело.

"У такому союзі Білорусія для себе перспективи не бачить", - підкреслив він.

Росія і Білорусія 2 січня продовжили переговори про постачання нафти. Як повідомив Агентству нафтової інформації (АНІ) віце-президент АК "Транснефть" (монополіст з транспортування нафти трубопровідним транспортом в РФ) Михайло Барков, переговори з білоруською стороною щодо поставок нафти в республіку і транзит сировини тривають.

За його словами, згідно з наявними пропозиціями, певний обсяг нафти в республіку може поставлятися безмитно, а інше сировину, що йде транзитом, - зі сплатою мита, тобто на загальних умовах. Він уточнив, що переговори ведуться в Москві на високому рівні. "Склад серйозний, рівень урядовий", - додав Барков.

Як повідомлялося, Білорусія вступила в 2010 рік без угоди про умови постачання нафти з РФ. Переговори, що тривали 30 та 31 грудня в Москві, завершилися безрезультатно.

Читайте також:

Білорусь отримала 200 млн доларів кредиту від Росії

Білорусь заплатить за російський газ менше України

Лукашенко: тільки ідіот може відмовитись від російської мови

Лукашенко висилає з Білорусії до Росії своїх рецидивістів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: